وزیر كشور:

الگوی جاری مدیریت روستایی در ایران، تبلور راستین مردم سالاری دینی است

الگوی جاری مدیریت روستایی در ایران، تبلور راستین مردم سالاری دینی است

به گزارش بتن آنلاین وزیر كشور همزمان با 15 مهرماه (روز روستا و عشایر) در پیامی اشاره كرد: بدون تردید الگوی جاری مدیریت روستایی در ایران كه بوسیله استقرار 38000 شورای اسلامی روستایی و بیشتر از 37000 نهاد دهیاری نظام یافته است، تبلور راستین مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جلوه عینی حق حاكمیت مردم بر سرنوشت خویش است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، در پیام عبدالرضا رحمانی فضلی آمده است: « ۱۵ مهرماه، روز روستا و عشایر، فرصت مغتنم و ارزشمندی است برای ارج گذاری و پاسداشت خدمات و تلاش های صادقانه و مجدانه مردان و زنان زحمتكش و سختكوشی كه نقش موثر و مهمی را در رشد و بالندگی ایران اسلامی عهده دار هستند. روستاییان و عشایر عزیز بعنوان بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی كشور همواره در تمام شئون اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی حضور به سزایی داشته اند و به بركت همین حضور و اثرگذاری بحمدالله آهنگ رشد و پیشرفت كشور از سرعت و شتاب مناسبی برخوردار شده است.

امروز به یُمن نگاه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید و با برنامه ریزی و سیاستگذاری های انجام شده ضمن توجه به ایجاد و توسعه زیرساخت های روستایی، توجه ویژه ای به معیشت، اقتصاد و هویت بخشیدن به روستا بعنوان اساس تمدن ایران بزرگ و حركت به سمت توسعه فراگیر صورت گرفته است.

بدون تردید الگوی جاری مدیریت روستایی در ایران كه بوسیله استقرار ۳۸۰۰۰ شورای اسلامی روستایی و بیشتر از ۳۷۰۰۰ نهاد دهیاری نظام یافته است، تبلور راستین مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جلوه عینی حق حاكمیت مردم بر سرنوشت خویش است.

اجرای پروژه ها و طرح های گوناگون عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی خلاقانه با بهره گیری از مشاركت مردم، بهبود وضعیت كالبدی، سیما و منظر روستاها، كمك به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، كمك به حفظ فرهنگ بومی و اسلامی- ایرانی در عرصه های مختلف توسعه روستایی، افزایش نشاط و شادابی اجتماعی و كمك به رونق اقتصادی و اشتغال زایی در مناطق روستایی، تنها گوشه ای از فعالیت های خلاقانه، متنوع و گسترده دهیاری ها بعنوان مدیران ارشد روستاها در خدمت رسانی به مردم نجیب روستایی بوده است.

در این مسیر رو به رشد و توسعه، حمایت های فراگیر و همه جانبه دولت همچون تخصیص اعتبارات و امكانات، كوشش برای رفع خلأهای قانونی، برنامه ریزی كلان برای تقویت بنیه اقتصادی روستاها، اشتغال زایی و كارآفرینی در روستاها البته زمینه ساز پیشرفت و توسعه روستاها بوده است و ان شاءالله همچنان با قوت و وسعت ادامه خواهد یافت.

امید است با اجرای برنامه ها و اهداف پیش بینی شده، بیشتر از پیش شاهد تحقق توسعه پایدار و ارتقای كیفیت زندگی در سكونتگاه های روستایی و عشایری كشور باشیم.
درانتها ضمن تقدیر و سپاسگزاری از مساعی و معاضدت های همه روستاییان و عشایر خدوم و سختكوش در اقصی نقاط كشور و با تبریك این روز و مناسبت مهم، برای تمامی این عزیزان، از درگاه پروردگار قادر متعال سلامت، سعادت، سربلندی و توفیق خدمت بیشتر را خواستارم.»

منبع:

1398/07/15
23:48:52
5.0 / 5
4143
تگهای خبر: پروژه , توسعه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد