عضویت شهردار تهران در هیات رئیسه سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی UCLG -MEWA

عضویت شهردار تهران در هیات رئیسه سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی UCLG -MEWA

بتن آنلاین: با رای اعضای سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی UCLG -MEWA، پیروز حناچی شهردار تهران بعنوان یكی از اعضای هیات رئیسه مشترك این سازمان برگزیده شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام شهرنوشت، گشتاسب مظفری - معاون بین الملل مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و دبیر كل مجمع شهرداران آسیایی كه با هدف شركت در اجلاس سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی غرب آسیا و خاورمیانه به شهر امان پایتخت اردن عزیمت كرده بود، با یوسف الشواربه شهردار امان ملاقات و گفتگو نمود.
در این ملاقات كه یاسینی كاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در اردن نیز حضور داشت، مظفری ضمن تشكر و قدردانی از شهردار و شهروندان اردنی بابت میزبانی و برگزاری موفقیت آمیز اجلاس، به سوابق روابط و همكاریهای خوب میان دو ملت و كشور مسلمان منطقه اشاره نمود و اظهار داشت: ما به پشتوانه پیوندهای تاریخی و ارتباط و دوستی كه میان دو ملت وجود دارد، می توانیم با بهره گیری از ظرفیت های دیپلماسی شهری، روابط خوب گذشته را احیا نماییم. ایران و اردن دو كشور تاریخی و دارای پیشینه تمدنی غنی هستند كه مناسبات دوستانه و خوب آنها می تواند اثرات خوبی بر صیانت از صلح و همكاری در سطح كشورهای ممسلمان منطقه داشته باشد.
دبیركل مجمع شهرداران آسیایی ضمن اشاره به بعضی از دستاوردها و موفقیت های حوزه های علمی، تكنولوژیك، فرهنگی و اجتماعی و خصوصاً مدیریت شهری در جمهوری اسلامی ایران و تهران، آمادگی شهرداری تهران و مجمع شهرداران آسیایی برای توسعه روابط فنی و تخصصی و نیز مبادلات فرهنگی و هنری با شهرداری امان را اعلام نمود.
یوسف الشواربه شهردار امان نیز ضمن خوشامدگویی و ابراز خوشی از حضور و ملاقات با معاون بین الملل شهرداری تهران و دبیركل مجمع شهرداران آسیایی، بر اشتراكات تاریخی و تمدنی میان دو كشور تاكید و از پیشنهاد توسعه روابط و همكاریهای میان دو پایتخت، استقبال كرد.
سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی UCLG -MEWA یك سازمان منطقه ای برای توسعه همكاری میان شهرها و شهرداری ها برای ارتقای حمكروایی محلی و تبادل اطلاعات و تجارب در زمینه مدیریت شهری است كه شهرهای واقع در غرب آسیا و خاورمیانه همچون شهرهای، ایران، تركیه، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، اردن، كویت، عمان، قطر، بحرین، امارات، یمن و عربستان را پوشش می دهد. ششمین كنگره عمومی، شورای اداری و كمیسیون های تخصصی UCLG-MEW به میزبانی شهرداری امان در این شهر انجام شد و درانتها این اجلاس رئیس اتحادیه شهرداری های لبنان بعنوان رئیس و شهرداران تهران، امان پایتخت و كلانشهرهای آدانا و بالیكشهر تركیه و نیز رئیس اتحادیه شهرداری های فلسطین بعنوان ریاست مشترك این سازمان برای دوره آتی انتخاب شدند.
در این جلسه، پیروز حناچی شهردار تهران بعنوان یكی از اعضای هیات رئیسه مشترك این سازمان برگزیده شد.
منبع:

1398/05/06
13:21:56
5.0 / 5
4526
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد