ركود بازار مسكن و كاهش درآمد شهرداری تهران

ركود بازار مسكن و كاهش درآمد شهرداری تهران

بتن آنلاین: معاون مالی شهرداری تهران از بی علاقگی سرمایه گذاران در حوزه مسكن پایتخت اطلاع داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زریر نگین تاجی بامداد امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران با دفاع از لایحه دو فوریتی نحوه دریافت مطالبات شهرسازی با اشاره به اینكه شاهد ركود مسكن در شهر تهران هستیم، اظهار داشت: منطقه ۱۸ با فروش هر متر مربع سه و نیم میلیون تومان ارزان ترین و منطقه یك با فروش هر مترمربع ۱۷.۵ میلیون تومان گران ترین مناطق شهری تهران هستند.
وی با اشاره به اینكه تعداد معاملات مسكن در شهریورماه ۹۷، ۱۰ هزار و ۳۰۰ فقره بوده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد كاهش یافته است اظهار داشت: كسی تصور نمی كرد كه قیمت مسكن در آینده آن هم در یك مدت كوتاه به این مقدار افزایش یابد.
وی با اشاره به اینكه شاهد ركود در حوزه مسكن هستیم اظهار داشت: بر حسب بودجه مصوب شورا، از ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه ای كه برای شهرداری در سال ۹۷ در نظر گرفته شده است درآمد از محل دارایی های ثابت، فروش املاك، عوارض پرداخت، درآمد تغییر كاربری، ... كاهش یافته است و باید بگویم بیشتر از ۶۰ درصد درآمد شهرداری در حوزه ای است كه ركود زیادی در آن حاكم است و باید عنوان كنم كه هم اكنون سرمایه گذاری در حوزه مسكن شهر تهران با ركود زیادی مواجه شده است و اگر ما هم انگیزه ها و سیاست های تشویقی را حذف نماییم، اوضاع بدتر خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه در مردادماه درآمد شهرداری ۸۰۰ میلیارد تومان، در شهریورماه ۳۰۰ میلیارد تومان و در مهرماه هم ۳۵۰ میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: كاهش درآمدها در این حوزه چشمگیر است و امیدواریم شورای شهر تهران ما را در تامین درآمدها با تصویب این دو فوریت كمك نماید تا بعدا كه اوضاع بهتر شد حتما نسبت به اصلاح اقدام خواهیم كرد.1397/08/06
14:14:01
5.0 / 5
5184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد