تحلیلی از بازار مسكن؛

مردم از كدام واحدهای مسكونی استقبال می كنند؟

مردم از كدام واحدهای مسكونی استقبال می كنند؟

بتن آنلاین: دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی در گزارشی تحلیلی از بازار مسكن اعلام نمود: واحدهای ۶۰ تا ۸۰ متری و ۳.۴ تا ۴ میلیون تومان در هر مترمربع از بیشترین اقبال مشتریان برخوردار می باشند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گزارشی تحلیلی از بازار مسكن در فروردین ماه امسال منتشر نمود.
بر اساس این گزارش در تهران در فروردین ماه سال جاری ۵ هزار و ۳۳۵ فقره معامله مسكن با متوسط قیمت هر متر مربع ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان انجام شد كه نسبت به ماه پیش از آن (اسفند ماه سال ۹۶) از نظر تعداد، ۵۷.۵ درصد و از نظر قیمت ۹ دهم درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل (فروردین ماه سال ۹۶) از نظر تعداد، ۳.۲ درصد كاهش ولی از نظر قیمت، ۲۹.۱ درصد رشد داشته است.
این گزارش می افزاید منطقه یك با داشتن میانگین قیمتی ۱۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و منطقه ۱۸ با ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان به ترتیب گرانترین و ارزانترین مناطق پایتخت در معاملات واحدهای مسكونی ماه نخست سال جاری بودند. ولی بیشترین رشد قیمت در منطقه ۵ تهران با ۴۶.۶ و كمترین رشد در منطقه ۱۹ با افزایش ۵.۱ درصد رخ داده است. ضمن اینكه میانگین قیمت هر متر مربع مسكن در ۶ منطقه اول تهران (مناطق ۱ تا ۶ پایتخت) بیشتر از میانگین قیمت مسكن در كل پایتخت بود.
گرانترین واحدهای مسكونی در فروردین ماه، خانه های با عمر كمتر از ۵ سال (متری ۶ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان) و ارزانترین واحدها هم آپارتمان های با عمر ۱۶ تا ۲۰ سال بود كه به صورت متوسط متری ۴ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان به ثبت رسیده است.
از دیگر شاخص های آماری بازار مسكن در فروردین ماه امسال، اختصاص ۱۹ درصد حجم خرید و فروش مسكن به واحدهای ۳ تا ۴ میلیون تومانی در هر متر مربع بود كمترین تعداد معاملات هم به واحدهای متری ۱۱ تا ۱۲ میلیون تومان با ۱.۷ درصد بود.
ضمن اینكه واحدهای ۶۰ تا ۸۰ متری با اختصاص ۲۶.۳ درصد معاملات به خود، پررونق ترین بخش بازار مسكن بوده و واحدهای مسكونی ۱۸۰ تا ۲۰۰ متری با ۹ دهم درصد، از كمترین میزان استقبال از جانب خریداران مسكن برخوردار می باشند.
متن كامل گزارش را اینجا بخوانید

1397/03/07
13:18:09
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: بازار مسكن , پایتخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد