وزیر كشور:

دستورالعمل برگزاری مراسم ماه محرم بزودی ابلاغ می شود

دستورالعمل برگزاری مراسم ماه محرم بزودی ابلاغ می شود

به گزارش بتن آنلاین وزیر كشور با بیان این كه دستورالعمل برگزاری مراسم ماه محرم بزودی ابلاغ می شود، تاكید كرد: با رعایت دستورالعملها در ماه محرم، جلوه ای از نظم، انضباط، تعهد، مسئولیت پذیری و اعتقادات و باورها را به نمایش بگذاریم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور عصر چهارشنبه در حاشیه بیست و هشتمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد کلی کرونا که در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار و شهردار تهران، معاونین وزارت بهداشت و معاونین و نمایندگان سایر دستگاه ها و سازمان های عضو کمیته برگزار شد، با اشاره به اینکه در این نشست کمیته، دستورکارهای متنوعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اظهار نمود: نخستین دستورکار، بررسی نحوه برگزاری مراسم ماه محرم بود که این مورد در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصویب شده و مقرر بود کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی برپایه نظرات بخش های مختلف اجرایی و همینطور بهداشتی و درمانی دستورالعملی آماده کنند.

وی ادامه داد: این دستورالعمل تهیه شده است که در جلسه امروز عنوان شد. برخی دوستان نظراتی داشتند که مقرر شد این نظرات ظرف دو روز آینده اعمال شود تا بعد از آن، دستورالعمل موردنظر را ابلاغ نماییم.

وزیر کشور در ادامه از همه مردم ایران، مبلغین، مداحان، هیات ها، خطبا، هیات امنای مساجد، حسینیه ها و مساجد خواست تا با رعایت دستورالعملها در ماه محرم، جلوه ای از نظم، انضباط، تعهد، مسئولیت پذیری و اعتقادات و باورها را به نمایش بگذارند.

رحمانی فضلی همینطور در این حوزه تصریح کرد: رعایت این دستورالعمل ها قطعی بوده و ضمانت های اجرایی لازم پیشبینی شده است اما ما همواره بالاترین ضمانت های اجرایی را مردم عزیز می دانیم؛ چون که تمامی کارهایی که صورت می گیرد و دستورالعمل ها برای صیانت و حفاظت از جان مردم است و ازاین رو تقاضا و تمنا داریم که همه دست اندرکاران این مورد باید با وزارت بهداشت و درمان نهایت همکاری را داشته باشند و این دستورالعمل ها به درستی رعایت شود.

وزیر کشور با اشاره به نزدیک شدن به شروع مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش در جلسه امروز طرحی را عرضه کردند که سه سناریو را برای شرایط سفید که شرایط عادی تلقی می شود، زرد و قرمز طراحی نموده اند که در این نشست مقرر شد، وزارت آموزش و پرورش مبنای کار را بر بدترین سناریو قرار دهد. با این وجود در مناطقی که وضعیت سفید یا زرد دارند بر اساس متناسب عمل خواهد شد.

وی در همین راستا افزود: مقرر شد بسترها و زیرساخت های ارتباطاتی و الکترونیکی جهت استفاده از فضای مجازی تقویت شود.

رحمانی فضلی اضافه کرد: یکی از دغدغه ها و نگرانی ها کمبود تبلت و موبایل هوشمند برای دانش آموزان در بخش هایی از کشور و یا برای افرادی است که توان و وسع مالی ندارند، که مقرر شد اقداماتی در این حوزه صورت گیرد. همینطور برای تأمین ماسک هم مقرر شد اقداماتی صورت گیرد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در نهایت تصمیم بر این شد که وزارت آموزش و پرورش با قوت و با درنظر گرفتن همه ظرفیتها و تجربه ای که در این چند ماه داشتند، و همینطور بهره گیری از تجربه جهانی به خوبی عمل کنند تا در حوزه آموزش و پرورش گرفتار ضعف نشویم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه بررسی شیوع بیماری در شهر تهران، یکی از موضوعات مهم مورد بحث جلسه امروز بود، اظهار داشت: گزارش هایی از جانب ستاد مقابله با کرونای تهران و وزارت بهداشت و درمان عرضه شد که براین اساس روند بیماری را کماکان در شهر تهران نگران کننده می دانند.

وی با اشاره به این که تهران مرکز همه امور و فعالیت ها، کالاها و خدمات است، تصریح کرد: بر همین مبنا اهمیت و ارزش تهران از منظر تاثیرگذاری در تسری و شیوع بیماری بسیار بالاست.

وزیر کشور اشاره کرد: برنامه هایی در همین راستا درجلسه امروز عنوان شد که درصورت تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرا خواهد شد و باید شرایط را در تهران تاحدودی سختگیرانه تر نماییم و خواهش داریم مردم هم مراعات لازم را انجام دهند.

او همینطور خاطرنشان کرد: الحمدلله برپایه گزارش های عرضه شده، در حوزه رعایت شرایط بهداشتی همچون زدن ماسک و فاصله اجتماعی آمارها در کشور بسیار بهبود یافته است اما کماکان هم باید از کمترین احتمال بی توجهی جلوگیری نماییم.

وزیر کشور در انتها اظهار داشت: طرحی هم از جانب بسیج درمورد مدیریت هوشمند در حوزه های مختلف بهداشتی و درمانی عرضه شده بود که با عنایت به کمبود وقت مقرر شد در جلسه بعدی کمیته مطرح و بررسی شود تا بتوانیم هوشمندانه تر و با استفاده از وسایل و روشهای دقیق تر شرایط را کنترل نماییم.




منبع:

1399/05/09
11:36:31
5.0 / 5
2059
تگهای خبر: حفاظ , خدمات , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد