شهرری به دور از نام بزرگ تهران، رشد می كند

شهرری به دور از نام بزرگ تهران، رشد می كند

به گزارش بتن آنلاین رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینكه نباید از تغییر بترسیم اظهار داشت: بهتر است شاهد جدا شدن ری از تهران باشیم تا ری بتواند از پتانسیل ملی و منطقه ای خود،  به دور از بزرگی و نام تهران استفاده نماید.


ناهید خداكرمی در گفتگو با ایسنا، در مورد تهیه طرح جدایی ری از تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه مطمئن هستیم كه اگر بتوانیم شهرری را به صورت مستقل داشته باشیم بطور قطع مشكلات این منطقه كم می شود اضافه كرد: چونكه تجربه سایر شهرها نشان داد كه جدا شدن آنها آغاز گسترش این شهرها بوده است. من در ابتدا مخالف جدا شدن ری از تهران بودم اما پس از مدتی و به دنبال بازدیدها متوجه شدم كه بهتر است شاهد جدا شدن ری از تهران باشیم تا ری بتواند از پتانسیل ملی و منطقه ای خود، بدور از بزرگی و نام تهران استفاده نماید.
وی با اشاره به اینكه من از زمانی كه عضو شورای شهرستان ری شدم، متوجه محرومیت شدید در ری شده بودم اظهار داشت: محرومیت شهرری آنقدر آزار دهنده است كه باورمان نمی گردد این حجم از صدمه و محرومیت جزئی از تهران است و دوگانگی فرهنگی و چندگانگی اقتصاد در این منطقه بیداد می كند.
خداكرمی با اشاره به اینكه محرومیت صرف در كنار پتانسیل های ثروت آفرینی شهرری دوگانگی بوجود آورده است اظهار داشت: شهرری اوضاع پیچیده ای دارد چونكه از جانب خدمات شهری به تهران وابسته است اما از نظر سیاسی و حاكمیتی فرمانداری جداگانه دارد؛ این دوگانگی صدمه زاست و باید این مشكلات بالاخره یكجا حل شود.
وی با اشاره به اینكه نباید از تغییر بترسیم و اگر زودتر شهرری مستقل شود زودتر هم روی پای خود می ایستد، اظهار داشت: اگر مدیریت نوآورانه در زمان استقلال شهرری حاكم شود بطور قطع از پستانیل موجود همچون گردشگری و... می توان بسیار بهره برد و این شهر را به راحتی اداره كرد.
خداكرمی در واكنش به شائبه سیاسی بودن این طرح آنهم در آستانه انتخابات مجلس اظهار نمود: پاشنه آشیل برای وضع قوانین و نظارت خوب، بحث انتخابات است چونكه هرنماینده به جای آنكه سرگرم حل مشكلات مردم باشد از ابتدا حواسش به صندوق رای است كه همین مساله باعث می شود تا طرح های پوپولیستی همچون گسترش دانشگاه و فرودگاه مطرح شود و معمولا نمایندگان مجلس طرح هایی را می برند كه اسمشان را از صندوق رای خارج كند اما در مورد شهرری واقعا به نظر می آید نگاه حل معضلات و مشكلات ری وجود دارد.1398/07/30
19:05:05
5.0 / 5
4222
تگهای خبر: خدمات , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد