آمار سه ماهه صدور پروانه ساخت و ساز در تهران

آمار سه ماهه صدور پروانه ساخت و ساز در تهران

بتن آنلاین: سرپرست اداره كل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران، آمار سه ماهه صدور پروانه ساخت و ساز را تشریح نمود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا حامد سلیمی با اشاره به آمار سه ماهه صدور پروانه در تهران اظهار داشت: از شروع فروردین تا اختتام خردادماه امسال، ۲۲۳۸ مورد پروانه ساختمانی در پایتخت صادر شد كه این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۳۰۶۱ مورد بود.

وی افزود: از تعداد پروانه های صادره در سه ماه نخست امسال، حدود ۲۰۴۳ پروانه در پهنه R (مسكونی)، ۱۳۸ مورد در پهنه M (مختلط تجاری، اداری و مسكونی) و ۴۲ مورد در پهنه S (كار و فعالیت) قرار دارد.

به گفته سلیمی از مجموع پروانه های صادرشده در سال قبل نیز حدود ۲۸۶۱ مورد در پهنه مسكونی، ۱۴۴ مورد در پهنه مختلط و ۳۳ مورد در پهنه كار و فعالیت جای گرفته اند.

سرپرست اداره كل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با اشاره به فراوانی صدور پروانه در ۲۲ منطقه اظهار داشت: سال ۹۸ بیشترین فراوانی صدور پروانه در منطقه ۴ با ۲۰۲ مورد، منطقه ۱۵ با ۱۹۳ مورد و منطقه ۱۴ با ۱۴۵ مورد رقم خورد. پایین ترین میزان صدور پروانه نیز به ترتیب در منطقه ۹ با ۵۶ مورد، منطقه ۱۲ با ۴۷ مورد و منطقه ۶ با ۳۳ مورد صورت گرفت.

سلیمی افزود: سال ۹۷ نیز بیشترین تعداد پروانه با ۳۱۱ مورد در منطقه ۱۵، با ۲۹۴ مورد در منطقه ۱۴ و با ۲۴۸ مورد در منطقه ۸ صادر شد. منطقه ۱۲ با ۶۱ مورد، منطقه ۱۹ با ۴۴ مورد و منطقه ۲۲ با ۴۳ مورد پایین ترین میزان صدور پروانه در سه ماه نخست سال قبل را ثبت كردند.

وی در پاسخ به این سوال كه دلیل كاهش صدور پروانه امسال چیست، اظهار داشت: قسمتی از این مساله به ركود ساخت و ساز در كشور خصوصاً تهران برمی گردد و بخش دیگر به ابهاماتی كه از طرف فرمانداری تهران بعد از تایید مصوبه بهمن ماه سال قبل شورای اسلامی شهر تهران عنوان شد، مربوط است.

سلیمی در ادامه اشاره كرد: بر طبق آماری كه از اتحادیه مشاوران املاك دریافت كردیم از شروع فروردین ۹۷ تا اختتام اردیبهشت ۹۸ حدود ۱۶۵ هزار معامله ثبت شده رسمی و مورد تایید در تهران داشتیم كه در حدود ۶۸ هزار مورد آن، سن ساختمان تا ۵ سال بود. بطور میانگین نیز میزان عوارض شهرداری در قیمت معاملات شهر تهران معادل ۱.۷ درصد است.

بر اساس اعلام سایت شهرنوشت وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت ۶۲ باغ در تهران كه همزمان با لغو مصوبه برج باغ ها سرنوشت مبهمی پیدا كرده اند، اظهار داشت: ۱۳ اسفند ۹۷ شورا مصوب كرد تا مالكان ۶۲ باغی كه پرداخت قطعی عوارض را به صورت سیستمی انجام داده اند، در صورت تایید كمیته فنی باغ بتوانند پروانه ساختمانی دریافت نمایند. این مصوبه اما با ایراداتی از سمت فرمانداری رو به رو شد و در نهایت تابحال بخشنامه و یا دستورالعملی در مورد بلامانع بودن صدور پروانه و چگونگی نحوه مبادرت به شهرداری تهران ابلاغ نشده است.
1398/04/27
10:35:39
5.0 / 5
4278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد