یك عضو شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت تعیین تكلیف زمین های آزاد شده بعد از انتقال خط راه آهن تهران – تبریز به زیر زمین

ضرورت تعیین تكلیف زمین های آزاد شده بعد از انتقال خط راه آهن تهران – تبریز به زیر زمین

بتن آنلاین: عضو شورای شهر تهران بر ضرورت تعیین تكلیف زمین های آزاد شده در خلال انتقال خط آهن تهران – تبریز به زیرزمین برای ارتقای سرانه های خدماتی منطقه 17 و 18 تاكید نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سیدحسن رسولی در نشست بررسی مشكلات اهالی منطقه 17 كه در محل مسجد اعظم امام خمینی برگزار شد، اظهار داشت: یكی از اشكالات اهالی این منطقه بهره گیری از زمین های آزاد شده ناشی از انتقال خط آهن تهران - تبریز به زیرزمین است كه تابحال این امر محقق نشده است. اراضی متعلق به راه آهن در مناطق 17 و 18 موضوعی است كه باید بین شهرداری و شركت راه آهن مورد توافق قرار گیرد. این اراضی به لحاظ حقوقی در تملك دولت می باشد و دولت نمایندگی آن را به راه آهن داده است.
وی ادامه داد: شهرداری یك سازمان عمومی غیردولتی است بنابراین راه آهن باید درمورد واگذاری این زمین ها برای بهره گیری شهروندان كنار بیاید. ما در شورای شهر و شهرداری تهران از یك طرف با مدیرعامل و اعضای راه آهن و در سطح عالی با اعضای مجمع راه آهن باید گفت وگو نماییم. بدون شك بر اساس پهنه تعیین شده در طرح تفصیلی برای این محدوده باید كارشناسی تعیین قیمت صورت گیرد و شهرداری مبلغ تعیین شده را پرداخت كند و راه دیگر این است كه توافق میان راه آهن و شهرداری تهران صورت گیرد. در این راستا شهرداری منطقه اگر مصوبه ای از شورای شهر می خواهد این آمادگی وجود دارد كه مبحث در شورا بررسی و تصمیم گیری شود.
وی تصریح كرد: بطور قطع اگر این زمین به صورت مجانی برای ارتقای سرانه های خدماتی در اختیار شهرداری تهران قرار بگیرد برای مدیریت شهری كار بسیار خوبی است اما بطور قطع برای راه آهن ناگوار خواهد بود.1397/07/10
13:43:40
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: خدمات , دولت , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد