معاون وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه پیام بازدید كرد

معاون وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه پیام بازدید كرد

بتن آنلاین: معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از طرح ها و پروژه های حمل و نقلی استان البرز همچون فرودگاه پیام بازدید نمود.مهرداد تقی زاده در گفت وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه امروز در جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان البرز كه با حضور جمعی از مدیران كشوری و استانی دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی مباحث در رابطه با پروژه متروی شهر جدید هشتگرد، مباحث ایمنی جاده های استان البرز، كاهش سفرهای برون شهری و... عنوان شد، تصریح كرد: در این جلسه به نقش تنظیم دوربین كنترل سرعت بر اساس سرعت نقطه ای در نقاط حادثه خیز و نصب علائم اخطار دهنده در كاهش سوانح تاكید شد.
وی اضافه كرد: یكی دیگر از مصوبات این نشست، تشكیل كارگروه تخصصی ذیل شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان البرز بود تا این كارگروه بتواند ضمن مدیریت زمان مدیران استانی، تمركز كارشناسی بر روی مسائل داشته باشد.
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی افزود: با عنایت به كاهش تقاضای استفاده از اتوبوس برون شهری طی سال های اخیر، بر ضرورت جانمایی پایانه های اتوبوس رانی استان البرز در داخل شهر بعنوان یكی از طریق های جذابیت استفاده از ناوگان عمومی جاده ای مورد سفارش قرار گرفت.
وی تصریح كرد: همینطور در این جلسه مصوب شد بهسازی راه های استان بر مبنای شاخص ناهمواری (IRI) كه آزمایشگاه مكانیك خاك برای تمام راه های اصلی و فرعی استان برداشت كرده است، عملیاتی شود.
تقی زاده خاطرنشان كرد: در این جلسه پیشنهاد دادم كه مبحث اصلاح راه ها بر مبنای شاخص ناهمواری IRI در شورای عالی امور فنی و زیربنایی توسط نمایندگان آزمایشگاه مكانیك خاك استان البرز مطرح و این استان بعنوان پایلوت این مورد معرفی شود تا بتوان این طرح را در كل كشور اجرایی كرد.
وی با اشاره به بازدیدهای امروز خود از پروژه ها و طرح های حمل ونقلی استان البرز تاكید كرد: در ابتدا از روند احداث قطار شهری كرج بازدید داشتیم. هم اكنون حفاری این خط به ۱۰۰ درصد رسیده و روند كلی پروژه حدود ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.
این مقام مسئول به بازدید خودش از روند احداث قطار برقی شهر جدید هشتگرد و ایستگاه تازه تأسیس آن اشاره نمود و تصریح كرد: بر مبنای اعلام مسئولان ذیربط زیرساخت و روسازی ریلی این خط تا آخر شهریور ماه تكمیل و ایستگاه آن تا آخر بهمن ماه افتتاح می گردد.
معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی آخرین برنامه سفر امروز خود به استان البرز را بازدید از فرودگاه پیام عنوان و اظهار نمود: در این بازدید، مدیران فرودگاه پیام، معاون وزیر راه را از روند آماده سازی ترمینال مسافری آگاه كردند.
وی اظهار داشت: مقرر است یك هفته پیش از افتتاح ترمینال مسافری فرودگاه پیام، نخستین پرواز از كرج به مشهد انجام تا تمام مباحث فنی فرودگاه چك شود.
تقی زاده اضافه كرد: به قول مدیر فرودگاه پیام مقرر است این فرودگاه اواسط شهریورماه به مرحله ی بهره برداری برسد.

1397/05/17
13:14:02
5.0 / 5
4968
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد