در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تصویب طرح واگذاری ساختمانی متعلق به شهرداری تهران به شورای عالی استان ها

تصویب طرح واگذاری ساختمانی متعلق به شهرداری تهران به شورای عالی استان ها

بتن آنلاین: اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز دو فوریت طرح واگذاری ساختمانی در خیابان بخارست به شورای عالی استانها را با اكثریت آرا به تصویب رساندند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، در هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اعضای این شورا، طرحی را با قید دو فوریت مورد بحث و بررسی قرار دادند كه به دنبال آن ساختمانی در خیابان بخارست متعلق به شهرداری تهران برای استقرار دبیرخانه و تشكیل اجلاس های عمومی به شورای عالی استان ها واگذار شود.

در جریان بررسی این طرح مرتضی الویری رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران و رئیس شورای عالی استان ها در مورد عرضه این طرح اظهار داشت: معمولا با قید فوریت برای طرح ها مخالف هستم اما با عنایت به تعطیلات تابستانی شورای اسلامی شهر تهران و جهت از دست ندادن زمان یك ماهه لازم بود كه طرح واگذاری ساختمانی متعلق به شهرداری تهران به شورای عالی استان ها با قید دو فوریت مطرح شود.

وی اضافه كرد: شورای عالی استان ها با عنایت به جایگاه قانونی كه دارد و كارهای كلیدی همچون بررسی مدیریت یكپارچه شهری كه در دستور كار این شورا قرار دارد لازم است كه برای برگزاری اجلاس های خود محل مشخصی داشته باشد.

وی افزود: باید به این نكته توجه كنید كه در مسئله سپنتا نیكنام عضو شورای اسلامی شهر یزد كلید اساسی برای برگشت ایشان به شورا در شورای عالی استان ها زده شد زمانیكه 61 نفر از 75 عضو شورای عالی استان ها در نامه ای به آیت الله شاهرودی اعلام نمودند كه این مورد از اهمیت بسیاری برای شوراها برخوردار می باشد.

رئیس شورای عالی استان ها تصریح كرد: هم اكنون جلسات شورای عالی استان ها در مكان های مختلفی تشكیل می گردد و كمیسیون های تخصصی این شورا در برج میلاد و اجلاس های عمومی در محل مجلس قدیم برگزار می گردد. بنابراین امروز ساختمانی در خیابان بخارست فضای خوبی دارد كه برای واگذاری آن با شهردار تهران صحبت كردم و ایشان اعلام نمودند كه اگر دبیرخانه كلانشهرها هم در آنجا مستقر شود با این مورد موافق هستند كه مقرر شد بخشی از فضای این ساختمان به دبیرخانه كلانشهرها داده شود. بنابراین با عنایت به دلایل عنوان شده امیدوارم كه اعضای شورا با واگذاری بهره برداری از این ساختمان به شورای عالی استان ها موافقت كنند. این مورد از نظر قانونی هم مشكلی ندارد.

الویری درباره تشكیل اجلاس های عمومی شورای عالی استان ها در محل مجلس قدیم هم اظهار داشت: دولت و مجلس در مورد ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی توافقی كردند بدین سان كه دولت مركز تحقیقات استراتژیك را در مقابل گرفتن ساختمان مجلس قدیم به مجلس شورای اسلامی واگذار كرده، بنابراین هر لحظه امكان دارد كه دیگر اجازه برگزاری اجلاس های عمومی در این محل به ما داده نشود. البته با مجلس در حال گفت وگو هستیم تا مصوبه ای از مجلس بگیریم كه ساختمان شورای عالی استان ها در محلی مناسب و با معماری مناسب تولید شود اما با عنایت به مسائل مالی و مشكلات موجود امكان دارد این كار تا حدود پنج سال به طول بیانجامد بنابراین واگذاری این ساختمان به مدت چهار سال به شورای عالی استان ها می تواند فرصت مناسبی را تولید كند.

به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا بعد از بحث و بررسی این مورد با اكثریت آراء با واگذاری این ساختمان به مدت چهار سال به شورای عالی استان ها موافقت كردند.
1397/05/02
13:48:27
5.0 / 5
4829
تگهای خبر: تولید , دولت , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد