انتخاب شهردار كرج نهایی نشد

انتخاب شهردار كرج نهایی نشد

بتن آنلاین: شصت و یكمین جلسه شورای شهر كرج صرفاً با دستور جلسه انتخاب شهردار كرج برگزار گردید و با ادامه بحث ها و اختلاف نظرات در این خصوص قرار شد جلسه فوق العاده برای ادامه بحث برگزار گردد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، عمده بحثی كه امروز یكشنبه 13 خرداد در شصت و یكمین جلسه شورا عنوان شد، تحت تاثیر معرفی و یا عدم معرفی گزینه هایی جدید برای شهرداری كرج بود.
در همین راستا، سارا دشتگرد با اشاره به اینكه هر نماینده شورا حق معرفی نامزد برای شهرداری كرج را داراست «علی اصغر كمالی زاده» و «هیربد معصومی» را بعنوان گزینه های خود معرفی نمود.
فرج الله ایلیات در واكنش به معرفی نامزدهای جدید بعد از حدود 50 روز از گذشت مهلت قانونی 90 روزه برای انتخاب شهردار خواهان آخر این روند شد.
ایلیات در این خصوص با تاكید بر ضرورت تبعیت شورا از اكثریت اظهار داشت: همه ما باید كمك نماییم كه شهر از این وضعیت خارج شود؛ وضعیت امروز شورای شهر كرج مثل بازی تیم ملی فوتبال با كشورهای عربی شده كه یك گل زده اند و وقت كشی می كنند.
وی ادامه داد: ما زمان نداریم و بالاخره با اكثریت باید به یك نقطه برسیم؛ ازاین رو از رئیس شورا خواهش می كنم كه برای نتیجه گیری در این خصوص كمك كنند چون ادامه این روند به صلاح شهر نیست و به شهر كمكی نمی كند.
این عضو شورای شهر كرج با اشاره به زمان مشخصی كه برای معرفی گزینه های مورد نظر اعضا تعیین شده بود اظهار داشت: این كه امروز دوباره گزینه های جدیدی معرفی شود زمان را می گیرد.
دشتگرد در واكنش به این سخنان ایلیات خواهان عدم تشویش اذهان عمومی شد و اظهار داشت: در هر حال قانون سه ماه برای انتخاب شهردار وقت تعیین كرده است ازاین رو عجله در انتخاب جایز نیست و باید كسی انتخاب گردد كه حسن شهرت دارد.
در ادامه بحث محمدحسین خلیلی اردكانی با استقبال از نظر ایلیات اظهار داشت: همه ما دم از حقوق مردم می زنیم چون در نهایت مردم هستند كه در مورد ما قضاوت خواهند داشت؛ ازاین رو لازم است آنچه را كه قانون و مصوبات قبل مشخص كرده را عملی نماییم.
خلیلی اردكانی با اشاره به اینكه ما در انتخاب نصیری مخالف بودیم اما به رای اكثریت تمكین كردیم و فقط در جایی كه احساس كردیم انحرافی در حال رخ دادن است ایستادیم اضافه كرد: خواهش من این است كه امروز مخالف روند اكثریت حركت نكنیم؛ اگر اكثریت وجود نداشت كشور به هم می ریخت، ازاین رو بهتر است مردم را ناامید نكنیم چون هر روزی كه به این شكل بگذرد ضرر خواهیم كرد.
منصور وحیدی نائب رئیس شورای شهر هم در این خصوص مباحثی را مطرح كرد.
وحیدی برخورد برخی اعضای شورا با نصیری را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: در چهار ماه دوم شهرداری وی چه برخوردی با صورت گرفت؟ شب روز و سیاه سفید نشان داده شد؛ هیچ كس نمی گوید نصیری ایراد نداشت اما آیا منصفانه با او برخورد شد؟
وی ادامه داد: در دوره پیش از روز اول بنای ناسازگاری گذاشته شد.
وحیدی در مورد تصمیم شورا برای معرفی گزینه های شورا در یك زمان خاص اظهار داشت: این حق قانونی هر عضو است؛ ازاین رو پس از استعفای نصیری هر عضو حق دارد برای معرفی گزینه زمان داشته باشد در دو هفته كه نمی توان نامزد معرفی نمود.
وی تصریح كرد: ازاین رو اجازه بدهید كسانی را انتخاب نماییم كه مردم را به ما خوشبین كند و فضای رسانه ای را نسبت به ما تغییر دهد؛ بنده نامزد خویش را معرفی و حق قانونی خویش را اعمال كردم.
محمد نبیونی، رئیس شورا در ادامه بحث از اعضا خواست تا در این مورد به گذشته رجوع نكنند و تصریح كرد: ما هم اكنون باید شهردار را انتخاب نماییم و برگشت به گذشته چندان راهگشا نیست.
غدیر مهدوی دیگر عضو شورای شهر كرج با تاكید بر ضرورت رای گیری در مورد هر تصمیمی كه جدیداً مقرر است اتخاذ شود اظهار داشت: معرفی گزینه های جدید هم باید به رای گذاشته شود تا شورا در این مورد تصمیم بگیرد چون قبلا مصوب شده كه در زمانی خاص گزینه ها معرفی و الان آن زمان هم تمام شده است؛ البته من از سایر اعضا خواهش می كنم كه به این مورد رای بدهند.
فریده بزنی بیرانوند هم در این خصوص اظهار داشت: بنده از همان ابتدا با آقای ایلیات و آقای زارع بعنوان كسانی كه صلاحیت شهردار شدن را دارند صحبت كردم اما نپذیرفتند؛ آقای تركاشوند هم كه پیشتر شهردار كرج بوده اند مورد نظر بنده است اما اگر بخواهیم تصمیمی گرفته شود باید در این مورد به خرد جمعی برسیم.
عباس زارع هم در ادامه این بحث بر حق همه اعضا برای معرفی گزینه شهرداری تصریح كرد و اظهار داشت: ولی این حق باید برپایه یك مدل مشخص و ملاك قرار دادن قانون پیش برود و اگر غیر از این باشد ماحصلی نخواهد داشت.
زارع با اشاره به اینكه نمی خواهم به گذشته برگردم اضافه كرد: در هر حال قاعده بازی باید قانونمند باشد؛ اینكه زمان معرفی گزینه های جدید به آخر رسیده مصوبه شوراست و اگر پیشنهاد دیگری وجود دارد باید به رای گذاشته شود.
اكبر سلیم نژاد هم در این خصوص با اشاره به مهلت سه ماهه شورا برای انتخاب شهردار اظهار داشت: ما از روزی كه بعنوان عضو شورا انتخاب شدیم گروهی بحث انحلال شورا را مطرح و آن را ادامه دادند حال اگر امروز نتوانیم شهردار را انتخاب نماییم زمان باقیمانده به یك ماه می رسد و ممكن است شورا منحل شود.
وی ادامه داد: كسانی كه گزینه های جدیدی معرفی می كنند می دانند كه این گزینه ها با عنایت به اختلافاتی كه بین اقلیت هم وجود دارد رای ندارند پس چه بهتر كه وقت جلسه گرفته نشود و اجازه داده شود شهردار انتخاب و صلاحیت وی توسط وزارت كشور بررسی شود.
سلیم نژاد اضافه كرد: اگر امروز نتوانیم شهردار را انتخاب نماییم جریان پیگیری انحلال شورا به لیست امید و جریان اصلاحات ضربه می زند و همه ما ضرر خواهیم كرد و در كشور هم تاثیر منفی بر جای می گذارد ازاین رو به خاطر اصلاحات هم كه شده مردم را ناامید نكنید چون ادامه این روند به صلاح ما نیست.
فرج الله ایلیات هم بار دیگر بر نطق قبلی خود در خصوص تسریع در انتخاب شهردار تصریح كرد و اظهار داشت: بخشی از كاهش درآمدهای شهرداری در این مدت به علت انتخاب نشدن شهردار است زیرا شهری كه شهردار نداشته باشد جذب سرمایه ای هم نخواهد داشت.
ایلیات اضافه كرد: امروز باید یك تصمیم اتخاذ و تكلیف شهر مشخص شود؛ ازاین رو كمك كنید به یك جمع بندی برسیم.
رحیم خستو هم با اشاره به اینكه اگر امروز شهردار انتخاب گردد دنیا به آخر نخواهد رسید اظهار داشت: اگر 30 روز پیش شهردار انتخاب شده بود امروز مراجع نظارتی نظر خویش را اعلام نموده بودند اما تا امروز بحث فرسایشی ادامه پیدا كرده است؛ ازاین رو بهتر است روی این مورد توافق شود.
منصور وحیدی در واكنش به بحث انحلال شورا تصریح كرد: نظام اسلامی هیچ علاقه ای به انحلال شورا ندارد ازاین رو درست است كه این مورد از سوی برخی دنبال می گردد اما چنین نیست كه شورا منحل شود. در مورد انتخاب شهردار ما باید اشتراكات را تقویت و اختلافات را كنار بگذاریم.
گفتنی است با ادامه بحث ها و به نتیجه نهایی نرسیدن انتخاب شهردار، قرار شد پس از ظهر امروز یك جلسه فوق العاده برای ادامه بحث برگزار گردد.1397/03/13
17:53:05
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد