حبیب زاده خبر داد

بندهای حمایتی شورا برای كارگران پیمانكار طرف قرارداد با شهرداری

بندهای حمایتی شورا برای كارگران پیمانكار طرف قرارداد با شهرداری

بتن آنلاین: رئیس فراكسیون كارگری شورای شهر تهران از گنجاندن بندهای حمایتی از كارگران در قراردادهای پیمانكاران شهرداری اطلاع داد.افشین حبیب زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به هفته كارگر در مورد وضعیت كارگران شهرداری اظهار داشت: بخشی از افرادی كه در شهرداری تهران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند كارگر محسوب می شوند و بعضی از كارگران هم تحت قرارداد پیمانكاران طرف قرارداد شهرداری هستند و ارتباط مستقیمی با شهرداری تهران ندارند؛ چون كه كارگر پیمانكار هستند.

وی با اشاره به اینكه یكی از دغدغه های كارگران پیمانكاران طرف قرارداد شهرداری پرداخت به موقع حقوق از جانب پیمانكاران است، خاطرنشان كرد: باید تمهیدات قانونی اندیشیده شود و پرداخت به موقع حقوق به كارگران، جزء بندهای قرارداد قرار گیرد و بر همین مبنا در شهر تهران و فراكسیون كارگری بررسی های لازم به جهت اینكه قید پرداخت به موقع حقوق جزء بندهای قرارداد قرار گیرد در حال انجام می باشد.

حبیب زاده با اشاره به اینكه بخشی از كارگران هم دغدغه تعاونی مسكن كارگران را دارند، اظهار داشت: كارگران به امید خانه دار شدن در این تعاونی های مسكن ثبت نام كرده اند و با اینكه تعاونی ها شخصیت حقوقی مستقلی دارند اما تقاضای نظارت كارگران از شهرداری را دارند.

وی با اشاره به اینكه یكی از درخواست كارگران تولید تشكل های شورای اسلامی كار است، خاطرنشان كرد: سال هاست كه كارگران مترو درخواست تولید تشكل كارگری را دارند اما هنوز تشكیل این تشكل كارگری به جایی نرسیده است.

عضو شورای شهر تهران در مورد استفاده از كودكان توسط پیمانكاران شهرداری اضافه كرد: هر گونه استفاده از كار كودك ممنوع می باشد و اگر دیده شود كه پیمانكاران از كودكان استفاده می نمایند با آنها برخورد خواهد شد.

حبیب زاده با اشاره به اینكه بهترین و مهمترین شیوه نظارت بر وضعیت كارگران این است كه به لحاظ حقوقی در قراردادهای پیمانكاران بندهای محكمی در جهت پشتیبانی از حقوق كارگران گنجانده شود، اظهار داشت: این مهم در دستور كار فراكسیون كارگری قرار دارد تا این مهم به تصویب شورای شهر برسد.
1397/02/11
14:21:17
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: تولید , شهرداری , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد