آخوندی خواستار شد:

شرایط تأسیس شركت های تعاونی مسكن بافت فرسوده تسهیل شود

شرایط تأسیس شركت های تعاونی مسكن بافت فرسوده تسهیل شود

بتن آنلاین: وزیر راه با اشاره به اقدامات وزارت تعاون و بازنگری در شرایط تولید تعاونی های بازآفرین شهری، اظهار داشت: با اجرای این بازنگری می توانیم از تعاونی های مسكن بافت فرسوده حمایت نماییم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی در چهلمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار كه با مبحث بررسی پیشنهاد عضویت نیروی انتظامی در كارگروه شبكه ملی سمن ها و عرضه گزارش اقدامات معاونت امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در محدوده های هدف بازآفرینی شهری برگزار شد، در مورد عرضه گزارش اقدامات انجام شده از جانب وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در محلات هدف بازآفرینی شهری ضمن تاكید بر لزوم بازنگری شرایط تولید تعاونی های در رابطه با امر بازآفرینی بیان كرد: بطور قطع در صورت اجرای این بازنگری و اتخاذ تصمیمات بهتر ما هم می توانیم از فعالیت ها حمایت كرده و در این راستا قدم برداریم.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه كانالیزه شدن امتیازات با استفاده از تعاونی ها بطور قطع به ضرر آن ها خواهد بود اظهار داشت: به عقیده من با عنایت به سیاست های كلی نظام و دستورات مقام معظم رهبری تولید شرایطی كه در آن فضایی برای رقابت وجود نداشته باشد اشتباه بوده و به زیان فعالیت تعاونی ها خواهد بود.
وزیر راه و شهر سازی در ادامه با بیان این مطلب كه تعاونی های موفق همه بر مبنای مبحث بوجود آمده و مبنای تشكیل آن ها جغرافیا نبوده است اظهار داشت: بدون شك روستا، محله و شهرستان مبحث تولید یك تعاونی نبوده و مواردی از قبیل مسكن و... می توانند در این حوزه نقش داشته باشند.
به گفته آخوندی زمانی كه جغرافیا دلیل و مبحث ساخت یك تعاونی می گردد تمام اهالی آن منطقه را مجبور به عضویت در آن تعاونی می كند، اقدامی كه بطور قطع غیرقانونی و نادرست به حساب می آید.
وی تولید تعاونی ها بر اساس یك قابلیت را امری ضروری دانست و اظهار داشت: درحال حاضر قوانین لازم برای تولید تعاونی ها وجود دارد و وظیفه ما تنها جهت دهی به آن هاست به صورت مثال در بخش مسكن در اجرای برنامه ملی بازآفرینی یك تعاونی می تواند در قالب كار توسعه گران و سرمایه گذاری مسكن بوده و دیگری بعنوان یك تعاونی مهندسی و عملیات ساخت واحدهای مسكونی عمل كند.
آخوندی در ادامه بی تعریفی فعالیت تعاونی ها را مشكل اصلی آن ها در زمان كنونی دانست و اظهار داشت: شما باید برای عملكرد بهتر و تخصصی تر تعاونی ها یك سیستم برای آن ها تعریف كنید، بطور قطع اگر یك تعاونی مرتبط با سرمایه گذاری و دریافت تسهیلات كار می كند دیگر نمی تواند به صورت تخصصی در امر مهندسی هم ورود پیدا كند، امری كه در صورت تحقق مورد حمایت ویژه وزارت راه و شهرسازی هم قرار خواهد گرفت.

1397/02/03
12:52:45
5.0 / 5
4964
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد