مشاور آخوندی؛

افزایش استقبال از صندوق مسكن یكم

افزایش استقبال از صندوق مسكن یكم

به گزارش بتن آنلاین مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هم اكنون در هفته سه برابر ماه مشابه سال قبل در صندوق مسكن یكم افتتاح حساب انجام می گردد كه سبب نگرانی بانك مسكن بابت تأمین منابع تسهیلات مسكن شده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، حسین عبده تبریزی در حاشیه كنفرانس مهندسی عمران و مدیریت شهری در جمع خبرنگاران درباره افزایش نرخ ارز اظهار داشت: من قبلا نگفته بودم كه نرخ ارز هم اكنون ارزان است بلكه گرایش بازار را اعلام نموده بودم. به نظر من تشخیص بازار این است كه نرخ ارز گرایش به بالاتر رفتن دارد. دولت هم در صورتی كه این تشخیص بازار را درك كند باید كمك نماید تا ارز به وسیله پس انداز تبدیل نشود.
وی ادامه داد: به معنای دیگر دولت باید كمك نماید تا حباب نرخ ارز از بین برود و تبدیل به وسیله ای برای پس انداز نشود.
مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه هم اكنون در بازار سرمایه، سهام هایی كه وابسته به ارز هستند، روند رو به رشد دارند، اضافه كرد: سهام هایی مانند پتروشیمی ها، فلزات، خودرو و دیگر سهام هایی كه وابسته به ارز هستند، در ایام اخیر با استقبال مشتریان مواجه شده اند و حتی از قیمت ارز هم بالاتر رفته اند.
عبده تبریزی درباره تسهیلات مسكن هم اظهار داشت: به نظر من تشخیص وزارت راه و شهرسازی در خصوص افزایش قدرت خرید مسكن از جانب مردم برنامه درستی است.
وی با تاكید بر اینكه مسكن ارزان قیمت جای رشد قابل ملاحظه ای دارد، ادامه داد: هم اكنون در بانك مسكن در هفته سه برابر ماه مشابه سال قبل در صندوق پس انداز مسكن یكم افتتاح حساب انجام می گردد كه سبب شده بانك مسكن نگرانی كسری منابع خود شود، چون با شتاب زیادی مردم در حال سرمایه گذاری هستند و این سرمایه گذاری به امید دریافت وام مسكن می باشد.
مشاور وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: سالانه ۶۵۰ هزار ازدواج به ثبت می رسد كه رقم قابل ملاحظه ای است و این افراد وارد بازار مسكن می شوند و از جانب دیگر می توانند در صندوق پس انداز مسكن یكم حساب افتتاح كنند. نگرانی بانك مسكن بابت كمبود منابع با حمایت برطرف خواهد شد. كافی است كه بانك مركزی بپذیرد مطالباتی كه از بانك مسكن دارد را دیرتر وصول كند.
وی درباره افزایش سرمایه بانك مسكن تصریح كرد: این بانك در میان بانك های موجود سالم ترین بانك است، چون وام های با مبالغ كم پرداخت كرده و مشكلی برای وصول آنها ندارد، ازاین رو با بانك های دیگر كه وام های بزرگ پرداخت كرده و اقساط آنها بازپرداخت نمی شود وضعیت متفاوت تری دارد و در موقعیت خوبی است.
عبده ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی هم اعلام نموده است می تواند از منابع داخلی و املاك خود به افزایش سرمایه بانك مسكن كمك نماید، منوط به اینكه بانك مسكن به بانك توسعه ای تبدیل شود.
مشاور وزیر راه و شهرسازی درباره آینده بازار مسكن اظهار داشت: به نظر من همچنان وضعیت گذشته ادامه دارد و خانه های گرانقیمت با سرعت بسیار كمی به فروش خواهند رسید و خانه های خالی لوكس به راحتی به فروش نخواهند رفت اما مسكن ارزان قیمت بازار رشد خوبی خواهد داشت و وزارت راه و شهرسازی هم كمك كرده تا این رشد ادامه یابد.
 

1396/10/15
19:14:13
5.0 / 5
5017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد