وزیر كشور:

حداكثر ۴۲ هزار نفر در اعتراضات شركت داشتند، فقر در ایران دلایل تاریخی دارد

حداكثر ۴۲ هزار نفر در اعتراضات شركت داشتند، فقر در ایران دلایل تاریخی دارد

بتن آنلاین: وزیر كشور، اظهار داشت: مجموعه نظام كوشیده كه در وقایع اخیر بالاترین سطح مدارا و هدایت گری را داشته باشد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در آیین تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید سمنان با اشاره به اعتراضات در بعضی شهرهای كشور، اظهار نمود: برپایه آمار دقیقی كه دستگاه های مسئول عرضه دادند حداكثر ۴۲ هزار نفر در این اعتراضات شركت داشتند كه جمعیت بالایی نیست.
وی با اشاره به اینكه این اعتراضات طبیعی و در همه كشورها وجود دارد اضافه كرد: علت تداوم این اعتراضات در بعضی استان ها و شهرهای كوچك هم سطح تعامل و مدارای بالای نظام و نیروهای مسئول با مردم است چون كه در نظام جمهوری اسلامی مردم جایگاه بسیار بالایی دارند.
وی با اشاره به اینكه عده ای قدرت ما را بعنوان كشوری مقتدر در منطقه برنمی تابند ادامه داد: برخی كشورها ایرانی مستقل و آزاد كه توانسته بندهای وابستگی را بگسلد و دارای بیشترین نفوذ در معادلات بین المللی و منطقه ای است را تاب بیاورند و از همین رو می كوشند كه برای آن مشكل تولید كنند.
رحمانی فضلی با اذعان به اینكه جمهوری اسلامی امروز كشور تعیین كننده ای در عرصه بین المللی است افزود: دشمنان ما ۳۹ سال است كه با تحریم و جنگ و انواع فشارها می كوشند كه از این اثرگذاری و نفوذ در منطقه و جهان بكاهند.
وی با اشاره به اینكه جنگ تحمیلی و تحریم های طولانی و دشمنی قدرت ها سبب شده كه امروز ایران كشوری ورزیده و توانمند در معادلات بین المللی باشد اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در حوزه سیاست داخلی كوشیده با وحدت و هم گرایی، امنیت داخلی را در سطح بسیار مطلوبی تولید كند.
وزیر كشور با اشاره به اینكه دشمنان ما در این چند دهه همیشه به ایجاد ناامنی در ایران چشم داشتند خاطرنشان كرد: ایران كشوری با تنوع قومی است و مردم با ادیان و قومیت های مختلف همه برای اعتلای كشور تلاش می كنند اما دشمنان به دنبال این هستند كه موفقیت ها و پیشرفت این كشور رو به توسعه را متوقف كنند.
وی با اشاره به اینكه مدیران باید در همین شرایط فوق العاده كه از ابتدای انقلاب وجود داشته كار كنند اضافه كرد: متاسفانه عقب افتادگی های تاریخی ما بسیار است و از سویی تهدیدات دشمنان هم وجود دارد بنابراین باید در همین شرایط با همه وجود برای جبران این عقب افتادگی تاریخی كار نماییم.
رحمانی فضلی با اشاره به واكنش ترامپ به اعتراضات اخیر در ایران اظهار داشت: رئیس جمهور امریكا مدعی شده كه مردم ایران گرسنه و تشنه آزادی اند اما ترامپ باید بداند كه مردم ایران از چشمه آزادی در انقلاب ۵۷ سیراب شدند و امروز از آن آزادی صیانت می كنند.
وی با اشاره به اینكه امریكا به دنبال به یغما بردن سرمایه ها و منابع دیگر كشورها است اظهار داشت: امریكا مجسمه دروغین آزادی را تنها بعنوان یك نماد بر سر منارها می خواهد و میانه ای با آزادی حقیقی ندارد و از این رو در امریكا به كرات شاهد اعتراضات گسترده مردمی به مسئولان امریكایی بودیم.
وی خطاب به ترامپ ادامه داد: ما با انقلاب اسلامی بت پوشالی شما را شكستیم و آزادی را برای همیشه به آغوش كشیدیم و بنابراین شما گرسنه تر و تشنه ترید به آزادی.
رحمانی فضلی با اشاره به اینكه اعتراض ها در همه كشورها وجود دارند اظهار داشت: امریكا یك سال درگیر كشتار وآتش سوزی خیابانی معترضان بود و در كشورهای اروپایی و كشورهای منطقه هم تنش های اجتماعی وجود داشته است.
وی با اشاره به اینكه تعداد معترضین در ایران بسیار كم بودند اظهار داشت: برپایه آمار دقیق تعداد معترضین در همه شهرها كمی بیش از هزار نفر بوده ضمن اینكه تداوم اعتراض ها به علت تعامل نظام با مردم و مدارای نیروها است.
وزیر كشور با اشاره به اینكه دست دشمن و كینه آن ها با استفاده از رسانه ها و اظهارات آن ها در این وقایع پیدا است اضافه كرد: این كشورها كه به دروغ مدعی عدم دخالت در دیگر كشورها و احترام به استقلال و قوانین سازمان ملل هستند چرا در مسائل مربوط به مردم و مسائل داخلی ما دخالت می كنند.
وی با اشاره به اینكه اعتراضات مردمی امری بدیهی در همه كشورها است تصریح كرد: جمهوری اسلامی بواسطه جایگاه والای مردم در این اعتراضات بیشترین مدارا را با معترضین داشته است.
رحمانی فضلی به حمایت مردم از دولت و نظام در ایام اخیر اشاره و افزود: این حمایت ها مردمی است و دستور اكید به استان ها داده شده كه حضور مردم در راهپیمایی ها نباید با دعوت دستگاه ها و نهادها باشد.
وی با اشاره به درخواست های مردمی برای راهپیمایی حمایتی از نظام اظهار داشت: به علت هیجانات موجود علاقه نداشتیم كه مردم وارد راهپیمایی ها شوند.
وزیر كشور با اشاره به اینكه ماجرای اعتراضات اصلا در شورای امنیت ملی هم مطرح نشده است، اضافه كرد: این مورد در همان شورای تامین شهرستان ها و در یكی دو مورد در سطح شورای تامین استان ها مطرح شده و اصلا به شورای امنیت ملی نرسیده است.
وی به انتقاد از بزرگ نمایی رسانه های معاند از اعتراضات پرداخت و اظهار داشت: در بعضی از این رسانه ها تصاویری از حضور تانك ها در خیابان ها به دروغ منتشر گردید و یا تصاویری از اعتراضات سال ۸۸ بعنوان اعتراضات اخیر بازتولید و منتشر گردید و یا اعداد و رقمی از كشتارها به دست دادند كه انطباقی با واقعیت ها نداشت.
وی با اشاره به اینكه برخورد جمهوری اسلامی با كانون اعتراض ها طبیبانه و از سر تشخیص و درمان است اضافه كرد: مردم ایران دین و كشورشان را دوست دارند و اجازه نمی دهند آسیبی به آن وارد شود.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه فقر در ایران دلایل تاریخی دارد اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در شرایط ویژه ای كه تورم به بالای ۴۴ درصد و رشد اقتصادی به منفی ۶. ۸ درصد رسیده بود كشور را تحویل گرفت و امروز تورم به ۹ درصد و رشد اقتصادی در مقاطعی به ۱۰ و ۱۲ درصد هم رسید ضمن اینكه همه آمارها نشان از روند رو به جلو اقتصاد در ایران دارد.
وی با اشاره به اینكه بنای دولت و خصوصا رئیس جمهور بر استفاده از همه جریان ها است، اظهار نمود: همه نیروهایی كه مشی اعتدالی كه مشی با ریشه و مبنای عقلی و دینی است داشته باشند در بدنه دولت از آن ها استفاده می گردد.
این عضو كابینه دوازدهم، سمنان را استانی با ظرفیت های بالا دانست و اضافه كرد: استان سمنان از توانمندی بالایی برخوردار بوده و همه شرایط را برای رشد و توسعه بیشتر دارد.
وزیر كشور به تجلیل از خدمات خباز استاندار پیشین این استان پرداخت و اظهار داشت: ایشان از عناصر فعال سیاسی و خوشنام است و سوابق درخشانی در وكالت مردم دارد.
وی اضافه كرد: دكتر خباز كارنامه خوبی در دوران استانداری در سمنان دارد و از توان و تجربه بالای ایشان در جاهای دیگر چه در وزارت كشور و چه در دولت استفاده خواهد شد.

1396/10/14
20:10:28
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: توسعه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد