ضرورت تبدیل زندان اوین به فضای شهری و شوخی محسن هاشمی

ضرورت تبدیل زندان اوین به فضای شهری و شوخی محسن هاشمی

بتن آنلاین: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران بر ضرورت انتقال زندان اوین به بیرون از شهر و تبدیل فضای فعلی آن به فضای شهری تصریح كرد كه این اظهارات با پاسخ همراه با مزاح محسن هاشمی مواجه گردید و اظهار داشت: در جابجایی زندان اوین عجله نكنید چون كه جای خوش آب و هوایی است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی بامداد امروز با حضور در جلسه علنی شورای شهر تهران، با اشاره به اینكه امروز سالروز حادثه بم است، اظهار داشت: سفیرمان در زمان زلزله بم تعریف می كرد كه مسئولان پاریس هنگامی كه زلزله بم رخ داده، به كنسولگری آمدند و گفتند كه دو هواپیما حامل كمك، آماده كرده اند و لازم است كه هماهنگی های اولیه برای پرواز این هواپیما به سمت فرودگاه كرمان یا تهران انجام شود و او تعریف می كرد كه در ساعت ۸ بامداد با مسئولانی كه فكر می كرده كه در جریان هستند، تماس می گیرد تا هماهنگی های لازم را انجام دهند اما مسئولان در جریان نبودند.
وی با اشاره به اینكه ما در كشور زلزله های زیادی را پشت سر گذاشته ایم، اظهار داشت: لازم است سازمانی هوشمند با امكانات كافی و... تولید شود كه وقوع هر زلزله ای را یك مانور بداند تا در داخل و خارج از كشور به انجام ماموریت بپردازد. چون كه ما در زلزله بم شاهد بودیم همه اكیپ هایی كه برای كمك آمده بودند، تجهیزات لازم را داشتند و فقط سایتی برای استقرار لازم داشتند.
وی با اشاره به اینكه مبحث زلزله تهران بسیار مهم است، اظهار داشت: اطلاعاتی كه این روزها در مورد زلزله تهران انجام می گردد مربوط به تحقیقات جایكا است كه در دهه ۷۰ این تحقیقات انجام شده و سناریوهای متفاوتی برای حادثه تهران چیده شد كه دولت وقت عكس العمل مناسبی نشان داد و اعتباراتی هم در نظر گرفت به گونه ای كه بر مبنای این طرح باید تمام پمپ بنزین ها و بیمارستان ها مقاوم سازی می شدند و در این راستا حتی تعدادی از پمپ بنزین ها هم مقاوم سازی شدند كه اهتمام و استمرار در اجرای برنامه، فرصتی را فراهم می كرد تا نسبت به ایمن سازی اقدام نماییم اما بعد از مدتی با تغییر دولت اعتبارات برگشت خورد و ما فرصت را از دست دادیم.
وی با عرضه گزارشی از وضعیت معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به برنامه های پنج ساله توسعه ای تهران، اظهار داشت: بر مبنای طرح جامعی كه برای معاونت فنی و عمرانی در نظر گرفته شده، خیلی از پل ها، معابر، تونل و... تكمیل شده است و ما معابر بزرگراهی همچون بزرگراه شوشتری داریم كه به خاطر مسائل محیط زیستی ممكن است طول تونل افزایش یابد.
وی با اشاره به اینكه در حوزه ایمنی و تاب آوری پل ها با مساله طولانی شدن پروژه به علت نداشتن تجربه و كمبود اعتبارات مواجه هستیم، اظهار داشت: ایمن سازی ساختمان های شهرداری را هم در دستوركار داریم چون كه این ساختمان ها باید در زمان بحران خدمات رسانی كنند و نباید وضعیتشان به گونه ای باشد كه در زمان بحران هم نگران این ساختمان ها باشیم.
با گودهای خطرناكی در تهران مواجه هستیم
وی با اشاره به اینكه با گودهای خطرناكی در تهران مواجه هستیم، اظهار داشت: مثلا گود برج میلاد كه قرار بود دو برج دیگر در آن ساخته شود و یا گود كنار كتابخانه ملی كه در وضعیت خطرناكی قرار دارد كه بعضی از این گودها توسط مردم و برخی هم با توقف پروژه های بزرگ بوجود آمده است و این در شرایطی است كه ما در معادن شن و ماسه با چاله های عظیمی روبرو هستیم كه با فاصله كم از رودخانه كن قرار دارد و حتی بعضی از این گودها شیب منفی دارد و من مانده ام كه برداشت كننده این گودها چه جراتی در انجام كارش داشته است.

حناچی در ادامه با اشاره به اینكه صدمه ها و مخاطرات پروژه های نیمه تمام زیاد است، اظهار داشت: بعنوان مثال ما برای تكمیل بزرگراه شوشتری به 1400 میلیارد تومان اعتبار لازم داریم كه با منابع فعلی نمی توان آن را تمام كرد و من نمی خواهم بگویم كه لازم است از هر اتوبانی عوارض گرفته شود اما در خیلی از كشورها از شریان های اصلی عوارض گرفته می گردد و مردم برای تردد باید عوارض پرداخت كنند كه بعنوان مثال در كوآلالامپور بزرگراه هایی كه توسط بخش خصوصی تولید شده است از این روش استفاده می گردد.

وی با اشاره به اینكه شهرداری از این پس در پروژه های عمرانی خود نگاه مردم را هم در نظر می گیرد، اظهار داشت: از پروژه زیرگذر استاد معین بازدید كردم، پروژه ای كه از سال 93 تجهیز شده اما به علت نبود اعتبارات روند ساخت آن كند شده و این كارگاه ساختمانی خیابان آرام استاد معین را به یك كارگاه بدل كرده است كه وقتی از آن بازدید كردم یكی از شهروندان اظهار داشت: اگر پول نداشتید چرا ساخت و ساز كردید و یكی دیگر از شهروندان هم اظهار داشت كه هدف این ساخت و سازها ما نبودیم بلكه هایپر استاری است كه در این سوی خیابان تولید شده و برایش می خواهند زیرگذر بزنند. باید بگویم اگر طرح های عمرانی از دید مردم منفی ارزیابی شود، درست نیست.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینكه نگاه سخت افزاری به شهر به علت عدم خلاقیت مشكل سازی شده، اظهار داشت: یك پل می تواند تنها یك سازه فلزی باشد اما شما پل طبیعت را نگاه كنید كه با پیمودن مسیر درست اجرا و با اتكاء به خرد جمعی توانسته كه چقدر موفق باشد.

وی با اشاره به اینكه پروژه های بزرگ عمرانی شهر توسط خاتم الانبیاء اجرایی می شود، اظهار داشت: اجرایی شدن پروژه های بزرگ توسط این قرارگاه این حسن را دارد كه به روش حقوقی با ما برخورد نمی شود. چون كه از ما مطالبات زیادی دارند كه ما تامین نكردیم و بخشی به شكل غیرنقدی پرداخت شده كه البته در حال پیگیری پرداخت مطالبات مان به این قرارگاه هستیم.

نیازمند پرداخت سهم دولت در اداره پایتخت هستیم

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینكه مدیریت متمركز در پایتخت بسیار مهم است، اظهار داشت: تاسیسات زیادی در شهر تهران داریم كه بدون تهیه نقشه روشن نمی توانیم مشكلات آنها را حل نماییم و باید با اصرار بر تولید مدیریت متمركز مشكلات را از سر راه برداریم.

حناچی با اشاره به اینكه نیازمند پرداخت سهم دولت در اداره پایتخت هستیم، اظهار داشت: دولت باید در مسائلی همچون مقاوم سازی و ایمن سازی به شهرداری تهران كمك نماید.

وی با اشاره به اینكه رویكردهای جدیدی را برای معاونت فنی و عمرانی طراحی نموده ایم، اظهار داشت: اولویت بندی و اتمام پروژه های در دست اقدام، استانداردسازی و تولید وحدت رویه در اجرای پروژه های شهری، ایمنی، تاب آوری و مقابله با مخاطرات، تاكید در بررسی جنبه های اجتماعی در پروژه های شهری، حركت به سمت مدیریت یكپارچه، بكارگیری فناوری های نوین، مدیریت و بهره برداری بهینه آب و فاضلاب از رویكردهای جدید این دوره معاونت است.

برگزاری مسابقه برای بهبود وضعیت دریاچه چیتگر

وی با اشاره به اینكه به بحث خلاقیت توجه ویژه ای خواهد شد، اظهار داشت: بعنوان مثال دریاچه چیتگر را ساخته اند اما جمعیت كمی به آن سمت می روند چون كه هم جاذبه ندارد و هم امكان دسترسی راحت به آن وجود ندارد كه هم اكنون همكاران ما در حال تهیه مقدمات برگزاری مسابقه برای بهبود وضعیت دریاچه هستند.

وی با اشاره به اینكه باید هماهنگی و پیگیری لازم با سازمان زندان ها جهت انتقال زندان اوین به خارج از شهر و تبدیل زندان به فضای شهری انجام شود، اظهار داشت: همینطور باید زمینه انتقال مشاغل آلاینده همچون سیمان ری و برق آلستوم از تهران انجام شوند.

وی با اشاره به اینكه از این پس اولویت اجرای پروژه ها، ایمنی، عدم اختلال در فضای شهری، پیشرفت فیزیكی، رضایتمندی، عدم وجود معارضین، پیوست های مطالعاتی و... خواهد بود، اظهار داشت: سال 92 اوج فعالیت های عمرانی بوده است كه متاسفانه آهنگ تامین منابع در این سال ها كند شده و به نظر می رسد سال آینده هم آهنگ كند فعالیت های عمرانی ادامه داشته باشد.

به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در واكنش به پیشنهاد حناچی در خصوص جابجایی زندان اوین، به شوخی اظهار داشت: حالا در جابجایی زندان اوین عجله نكنید چون كه جای خوش آب و هوایی است.
1396/10/05
19:14:20
5.0 / 5
5137
تگهای خبر: پروژه , تولید , دولت , زلزله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد