رئیس اتاق بازرگانی ایران:

کشورهای اسلامی در زمینه گردشگری با هم همکاری کنند

کشورهای اسلامی در زمینه گردشگری با هم همکاری کنند

به گزارش بتن آنلاین، رئیس اتاق بازرگانی ایران بر همکاری کشورهای اسلامی با یکدیگر در زمینه گردشگری تاکید نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، در نشست هیات مدیره ایکریک که در شهر امان پایتخت اردن برگزار شد، به همکاریهای بین المللی کشورهای اسلامی تاکید گردید. زنجیره گردشگری کشورهای اسلامی و راهنمای تجاری کشورهای اسلامی از پروژه های مهم این نشست عنوان شد.
در نشست هیات مدیره مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) که در حاشیه جلسه اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی در امان پایتخت اردن برگزار شد، بر ضرورت تقویت و افزایش همکاریهای بین المللی در جهت منافع کشورهای اسلامی تاکید شد.
در شروع نشست، صمد حسن زاده، رئیس هیات مدیره ایکریک، برگزاری این نشست ها را تأیید بر تقویت و افزایش همکاریهای بین المللی در جهت منافع کشورهای اسلامی دانست و اظهار داشت: گردهمایی دوره ای اعضای اتاق اسلامی، سبب هماهنگی و ایجادکننده همکاریهای مشترک درون گروهی OIC فیمابین متخصصان در جهت تعریف پروژه های مشترک خواهد شد.
او اظهار داشت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، با اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی در حوزه های مختلف همکاری می کند و در این راه از تمام ظرفیتهای خود ازجمله فاوا، مرکز پژوهشها و غیره استفاده می نماید.
حسن زاده افزود: در همکاریهای دوجانبه از مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) که بازوی تحقیقاتی اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی در ایران است، در چارچوب پروژه های متمرکز در جهت منافع کشورهای اسلامی حمایت می نماییم و همکاری اتاق های عضو را با این مجموعه خواهان هستم.
در ادامه، محمدرضا کرباسی - مدیرکل مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) - هم از اعضای اتاق اسلامی و همینطور اعضاء هیات مدیره جهت همکاری ها در جهت عملیاتی کردن پروژه های ایکریک قدردانی کرده و گزارشی از پیشرفت پروژه ها در شش ماه گذشته عرضه کرد.
در این جلسه عنوان شد زنجیره گردشگری کشورهای اسلامی، شبکه شرکتهای کوچک و متوسط OIC، راهنمای تجاری کشورهای اسلامی، رتبه بندی شرکتهای کشورهای اسلامی، و جایزه سرآمدی از پروژه های ایکریک است.
همینطور راه اندازی پورتال گردشگری کشورهای اسلامی، برگزاری پنجمین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در تهران، رتبه بندی شرکتهای کشورهای اسلامی و انجام تحقیقات ازجمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
اعضای حاضر در نشست ضمن تقدیر از ایکریک و تلاشهای انجام شده برای تحقق اهداف، بر اجرایی کردن کلیه برنامه های مصوب تصریح کرد و مقرر شد چهر وبسایت در ارتباط با زنجیره گردشگری کشورهای اسلامی، آژانس شرکتهای کوچک و متوسط، راهنمای تجاری جهان اسلام و رتبه بندی شرکتهای عضو اتاق اسلامی در اجلاس تهران رونمایی شود.
یوسف خلاوی، دبیرکل اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی هم با تکیه بر نقش ایکریک بعنوان بازوی تحقیقاتی اتاق اسلامی و استقبال از عملکرد این مرکز، انجام تحقیقات در زمینه حلال را هم پیشنهاد کرد که به تصویب رسید.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از رئیس اتاق بازرگانی اردن و هیات همراه دعوت کرد تا در چهلمین نشست مجمع عمومی اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی که در پاییز ۱۴۰۳ در تهران برگزار می گردد شرکت نمایند. نشست آتی هیات مدیره ایکریک، در حاشیه چهلمین نشست مجمع عمومی اتاق اسلامی در تهران برگزار می شود.
منبع:

1403/03/15
12:29:48
5.0 / 5
244
تگهای خبر: پایتخت , پروژه , توسعه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد