ضرورت مدیریت یکپارچه اماکن و رویدادهای ورزشی در تهران

ضرورت مدیریت یکپارچه اماکن و رویدادهای ورزشی در تهران

به گزارش بتن آنلاین، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: مدیریت واحد مجموعه ها و رویدادهای ورزشی شهرداری تهران برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان ضرورت دارد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمدامین توکلی زاده در نشست شورای مدیران این معاونت که با محوریت بررسی اقدامات و چالش های سازمان ورزش شهرداری تهران در محل مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم برگزار شد، بر ضرورت یکپارچه سازی مدیریت مجموعه های ورزشی شهرداری تهران اصرار کرد و اضافه کرد: مدیریت واحد مجموعه ها و رویدادهای ورزشی شهرداری تهران برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان لازم است.
توکلی زاده اضافه کرد: سازمان ورزش یک بررسی دقیق در ارتباط با تمام مجموعه های ورزشی شهر تهران و میزان دسترسی شهروندان به این زیرساخت های ورزشی تهیه نماید تا برمبنای این بررسی مقدمات قرار گرفتن این مجموعه های ورزشی در اختیار سازمان ورزش فراهم گردد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از دستور شهردار تهران برای در اختیار قرار گرفتن تمامی سوله های ستاد بحران برای انجام کارهای ورزشی آگاهی داد و اضافه کرد: تاکید شهردار تهران جهت استفاده حداکثری از این ظرفیت برای بسط امر ورزش شهروندی در مناطق مختلف شهر تهران است.
وی در ارتباط با برگزاری مسابقات قهرمان شهر که با مشارکت کلان شهرهای کشور و با محوریت سازمان ورزش شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این رویداد ورزشی کار بزرگی بود و می تواند پس از ارزیابی و بررسی نقاط ضعف و قوت به عنوان یک قله در برگزاری رویدادهای ورزشی در سطح ملی به الگو تبدیل گردد.
توکلی زاده در ادامه به ظرفیت ورزش در حل و کاهش لطمه های اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه با اقداماتی که طی یکسال گذشته در زمینه سازمان ورزش شهرداری تهران انجام شده این سازمان در آستانه یک تحول مهم و قابل توجه است. یکی از مدلهای مرسوم در دنیا کاهش لطمه های اجتماعی برمبنای توسعه ورزش همگانی است و امیدواریم با حل چالش های سازمان ورزش در این جهت هم به نقطه مطلوب برسیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اشاره کرد: سه محور خانواده، مسجد و مدرسه در سطح محلات و مناطق باید به هم پیوند خورده و مرتبط باشند. در زمینه ورزش باید تدابیری اندیشید که خانواده ها با هم ورزش و تفریح کنند و مسجد و مدرسه نقش محوری در تفریح و نشاط خانواده ها داشته باشد.
توکلی زاده با تأکید بر رسالت ویژه سازمان ورزش در قبال افراد دارای معلولیت، سالمندان و بانوان و همین طور توجه جدی به مناطق محروم اظهار داشت: باتوجه به سفارش شهردار تهران باید تخفیف، تسهیلات و امکانات با نگاه عدالت محور برای افرادی که به تبعیض مثبت نیاز دارند تدارک دید.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با ابراز خرسندی از رونق خانه های کشتی و فوتبال در سطح شهر تهران بیان کرد: پرورش استعدادهای محلی و اتصال آنها به ورزش قهرمانی و حفظ کرسی های شهر تهران در رشته های مختلف باید مورد توجه جدی مدیران سازمان ورزش قرار گیرد.
توکلی زاده با بیان این که امر ورزش پر از عناصر مردمی خودجوش در محلات است، اظهار داشت: باید این گروههای مردمی در محلات را کشف کرد و از ظرفیت این عزیزان در توسعه ورزش محله محور بهره برد.
وی ادامه داد: باید از امکانات طبیعی شهر تهران حداکثر استفاده بشود و مسیرهای جدید کوهنوردی با المان های مطلوب در تهران با کمک حوزه گردشگری طراحی و ایجاد شود و با بهره مندی از استعداد بوستان های تهران به عنوان اماکن ورزشی، رخدادهای ورزشی متنوعی در بوستان های تهران اجرا شود.
در ابتدای این جلسه حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش با ارائه گزارش از اقدامات این سازمان برای ساماندهی به امور اماکن ورزشی و نیروی انسانی اظهار داشت: برای جلوگیری از موازی کاری در ارائه خدمات ورزشی به شهروندان پیشنهاد می شود کلیه مسائل ورزشی شامل جانمایی اماکن ورزشی، ایجاد زیرساخت ها، فعالیت ها و رویدادهای ورزشی توسط سازمان ورزش به کاملا جایگاه تخصصی در زمینه ورزش دارد صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به وجود ۲۱۳ مجموعه ورزشی در این کلانشهر اشاره کرد: ۲۲ مورد از این مجموعه ها برون سپاری شده و مابقی در اختیار سازمان ورزش است. ۵۵ مورد از این اماکن ورزشی استخر هستند که باتوجه به اختصاص ۵۰ استخر به بانوان در قالب «طرح الزهرا» ماهانه ۲۸۰ هزار نفر سانس از بانوان از این خدمات استفاده می نمایند.
اوجاقی با اشاره به سن مجموعه های ورزشی شهر تهران اشاره کرد: درصد بالایی از مجموعه های ورزشی بین ۱۰تا ۱۵ سال قدمت دارند و سن تعداد زیادی نیز بالای ۲۰ سال است و در مجموع زیرساخت های ورزشی شهر تهران عمدتاً به سنی رسیده اند که احتیاج به اورهال شدن کامل دارند.
بنا براعلام سایت شهر، ایشان سپس با بیان این خبر که مساجد در ارائه خدمات تفریحی و ورزشی مورد توجه جدی این سازمان بوده اند، اضافه کرد: با صدور کارت هایی برای ۱۴۰۰ مسجد سطح شهر تهران به دو گروه ۶۰۰ و ۴۰۰ نفره از خانواده های معزز شهدا، جانبازان، پایگاه های بسیج و سالمندان خدماتی ارائه شده است.
منبع:

1401/09/02
12:47:57
5.0 / 5
75
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد