وزیر راه و شهرسازی:

آزاد راه ارومیه – تبریز تعیین تکلیف می شود

آزاد راه ارومیه – تبریز تعیین تکلیف می شود

بتن آنلاین: وزیر راه و شهرسازی از تعیین تکلیف پروژه آزاد راه ارومیه تبریز آگاهی داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، رستم قاسمی ظهر جمعه در بازدید از قطعه ۳ آزادراه ارومیه - تبریز در جمع خبرنگاران اظهار نمود: بزودی جلسه ای در تهران با حضور نمایندگان آذربایجان غربی و شرقی و نیروی انتظامی جلسه ای برای تعیین تکلیف این پروژه برگزار خواهد شد
وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه سه سال است بهر دلیلی متوقف شده که باید تعیین تکلیف شده و کارهای اجرائی پروژه شروع شود.
قاسمی از برگزاری جلسه ای در تهران با حضور نمایندگان آذربایجان غربی و شرقی و نیروی انتظامی برای تعیین تکلیف این پروژه آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به عدم تمایل ناجا برای ادامه همکاری در این پروژه فراخوانی برای جذب پیمانکار داده شده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که بازدید امروز از پروژه بسیار تعیین کننده بود اظهار داشت: در صورت قطع همکاری با پیمانکار پروژه باید تسویه حساب انجام شده و خواسته های اهالی منطقه نیز در نظر گرفته شود.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این طرح بهر دلیلی سال ها است متوقف شده که برای از سرگیری تونل و پروژه باید جلسه ای جهت تعیین تکلیف ادامه کار با بنیاد تعاون ناجا برگزار شود، بالاخره باید معلوم شود که این پروژه را ادامه می دهند یا رغبت ندارند که بنظر می رسد با شرایط فعلی تمایل به ادامه پروژه ندارند.
وی اضافه کرد: در صورت قطع همکاری باید تسویه حساب صورت گیرد و روش های دیگری را در نظر بگیریم، این بازدید بسیار تعیین کننده بود که توانستیم آخرین وضعیت را از نزدیک ببینیم و نیاز و خواسته مردم را لمس نماییم.
قاسمی اشاره کرد: بیش از ۸۰ درصد از سهم کار انجام شده متعلق به دولت می باشد. اما تا آن زمان که پروژه اینگونه بلاتکلیف باشد نمی توان نظر قطعی درباب اعتبار مورد نیاز داد.
وی درباب عدم امکانات مناسب جاده شهید کلانتری برای تردد وسایل نقلیه مخصوصاً کامیون ها اظهار داشت: دستورات لازم برای روکش آسفالت جاده شهید کلانتری صادر شده که انشاالله به زودی این جاده تعمیر شده و امکان تردد آن تا آماده شدن آزاد راه برای وسایط نقلیه فراهم می شود.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: توجه به مدیریت واحد و متمرکز در پایانه های مرزی جهت تسهیل در تردد روان کامیون های باری یکی از الزامات اصلی است که باید مورد توجه مسئولین باشد.
وی با اشاره به توجه بیش از پیش به امنیت و آسایش رانندگان بر لزوم ایجاد پارکینگ ها و امکانات رفاهی در طول جاده و در پایانه های مرزی اصرار کرد و اضافه کرد: وجود امکانات رفاهی برای رانندگان تأثیر به سزایی در کاهش حوادث جاده ای خواهد داشت.
قاسمی بر ضرورت راه اندازی سریع دستگاه ایکس ری در پایانه مرزی سرو اصرار کرد و اظهار داشت: زیباسازی محوطه و ورودی پایانه های مرزی نیز مورد تاکید بوده چونکه پایانه های مرزی مبادی ورودی و خروجی به کشورمان هستند و باید از ایجاد موانع و شلوغی های بیش از اندازه در آن جلوگیری کرد و محیطی آرام و زیبا را در آنها بوجود آورد.
داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این بازدید ضمن اعلام جایگذاری دستگاه ایکس ری در طرح توسعه پایانه مرزی سرو و ایجاد فضای مورد نیاز برای آن اظهار داشت: مدیریت واحد و یکپارچه در پایانه های مرزی نقش مهمی در آرام سازی و تسهیل در زمان تردد کامیون های خروجی خواهد داشت و باید دستگاه های ذیربط همکاریهای لازم را در این خصوص انجام دهند تا شاهد پایانه های مرزی پویا و فعال باشیم و هدف مهم مرز محل گذر باشد نه محل توقف” به عینه تحقق یابد.


منبع:

1401/02/31
13:24:40
5.0 / 5
198
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , تردد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد