رئیس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:

باغات از بین رفته تهران باید احیا شود

باغات از بین رفته تهران باید احیا شود

بتن آنلاین: رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران اعلام نمود که اگر مالکان باغات مبادرت به تخریب باغ کنند نه فقط برابر ماده  4 با مالک برخورد می شود، بلکه مالک باید باغ را باردیگر احیا کند.


مهدی عباسی در گفت و گو با ایسنا، در مورد اصلاح بخشنامه نوعیت باغات تهران با اشاره به موضوع "تی. دی. آر"، یا انتقال حق توسعه، اظهار داشت: حفظ باغات، برای تهران بسیار باارزش است بنا بر این باید برای مالکان باغات باقی مانده شهر، چاره ای اتخاذ نماییم تا آنها برای حفظ باغات خود تشویق شوند؛ پس توجه به موضوع انتقال حق توسعه، می تواند دراین زمینه راهگشا باشد.
وی با اعلان اینکه تی دی آر، یک مساله پیچیده است و به همین دلیل شورای شهر از شهرداری خواسته که لایحه ای دراین زمینه ارائه کند، اظهار داشت: بطور کلی در «تی دی آر» به مالکان زمین هایی که برمبنای طرح تفصیلی برای پلاک هایشان محدودیتی به وجود آمده می توان تراکم مورد نظر را در یک فضای دیگر ارائه کرد.
رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران درباره ساخت و ساز در باغات نیز با تاکید بر این که به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در باغات را نمی دهیم، اضافه کرد: ما در بررسی پرونده باغات، با پرونده هایی مواجه هستیم که سابقه زمین و تصاویر هوایی نشان میدهد که درختان ملک، به دلیلهای مختلف از بین رفته است که در بررسی ها نقش مداخلات انسانی آشکار است؛ بنا بر این از آنجا که باغات باارزش باید حفظ شوند، طبق قانون با مالکان متخلف برخورد می شود و باید باغات از بین رفته نیز احیا شود.
عباسی با اعلان اینکه برخی ساخت و سازها در باغات برمبنای مصوبه برج - باغ در گذشته انجام شده است، افزود: روی سخن ما با املاکی است که اسناد و تصاویر ماهواره ای گواه باغ بودن این املاک است؛ ولی حالا که پرونده این املاک برای تعیین نوعیت به شورا آمده، می بینیم که اثری از درخت نیست و اساسا این، تخلف است.
وی ادامه داد: پرونده هایی که رأی باغ دارند و باغ شناخته شده اند، به سبب ارزش اکولوژیک درختان باید حفظ شوند، در غیر اینصورت برابر ماده ۴ با مالک برخورد می شود و مالک باید باغ را باردیگر احیا کند و اگر علاوه بر تخریب درختان، ساخت و سازی نیز فراتر از حدود قانونی انجام شده باشد، پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده خواهد شد.1401/02/27
11:54:53
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد