كوشش برای بهره برداری از دو میدانگاه تا آخر دوره مدیریت شهری

كوشش برای بهره برداری از دو میدانگاه تا آخر دوره مدیریت شهری

مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران با اشاره به بهره برداری از سه میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب اظهار داشت: تلاش می شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه 10 و 18 در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا کاوه حاجی علی اکبری در مراسم بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴ و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان های ارامنه دولاب اظهارکرد: این پروژه فقط یک میدانگاه نیست که بصورت منفرد و مجزا عمل کند بلکه زنجیره ای از فضاهای فرهنگی به حساب می آید.

وی اضافه کرد: خیابان ۱۷ شهریور از روی تونل امیرکبیر شروع می شود و میدانگاه امیرکبیر را شکل می دهد سپس با گذر از خیابان کرمان به مجموعه آرامستان های دولاب منتهی می شود. نزدیک به ۲۵ سال از روند تعریض خیابان کرمان می گذرد؛ تعریضی که هیچ گاه قرار نبود به نتیجه برسد. در نهایت این طرح تعریض در کمیسیون ماده ۵ حذف شد تا شهروندان بیش از دو دهه به تعیین تکلیف و یک آرامش ضمنی برسند.

حاجی علی اکبری در ادامه اظهار داشت: با عدم تعریض خیابان کرمان، در هزینه های مدیریت شهری صرفه جویی شد و احتمال لطمه رسیدن به آثار باارزش فرهنگی و تاریخی از بین رفت.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران اگر تعریض خیابان کرمان اتفاق می افتاد قسمتی از شمال مجموعه آرامستان های دولاب در اجرای طرح تعریض از بین می رفت.

وی با اشاره به اینکه هرچند فضاهای شهری کالبد باارزش و با کیفیتی داشته باشند اما تا زمانی که فعالیت در آنها وجود نداشته باشد، هدف اصلی خودرا محقق نمی کنند، اظهارکرد: فعالیت روح فضای شهری است و هر فضای شهری با کارهایی که در آن رخ می دهد، تعریف می شود. باید امکان فعالیت و حضور برای تمامی گروه های سنی در تمامی ساعات شبانه در فضاهای شهری وجود داشته باشد.

به گزارش سایت شهر مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران ضمن اشاره به بهره برداری از میدانگاه و مجموعه آرامستان های ارامنه دولاب اظهارکرد: این سومین میدانگاه از پنج میدانگاهی است که در برنامه مصوب شورای اسلامی شهر تهران تعهد به اجرای آن داشتیم. تا حالا سه میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب به بهره برداری رسیده است همین طور تلاش می شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه ۱۰ و ۱۸ در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد.
1400/04/03
14:47:01
5.0 / 5
304
تگهای خبر: پروژه , سازمان , سایت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد