معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

آغاز بزرگترین پروژه مسكن سازی كشور در بندرعباس با ۱۰ هزار واحد

آغاز بزرگترین پروژه مسكن سازی كشور در بندرعباس با ۱۰ هزار واحد

به گزارش بتن آنلاین مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اظهار داشت: مجموعه ۱۰ هزار واحدی در بندرعباس بعنوان بزرگترین پروژه تولید و عرضه مسکن کشور با سرمایه گذاری بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان چهارشنبه کلید می خورد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از شرکت بازآفرینی شهری ایران، مهدی عبوری ایران با اشاره به اینکه یکی از وظایف شرکت بازآفرینی شهری، پایدار کردن جریان تولید و عرضه مسکن می باشد، اظهار داشت: فرایند اجرایی پروژه ۱۰ هزار واحدی بندرعباس بعد از دریافت مصوبات لازم در تیرماه سال ۹۹ از کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی شهرسازی و معماری شروع شد.
وی افزود: این مجموعه عظیم یک ابر پروژه مسکنی در کشور به حساب می آید و نقش بسیار مؤثری در تولید و عرضه مسکن دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: این ۱۰ هزار واحد مسکونی در ۶۰۵ بلوک ساختمانی طراحی شده و در روز چهارشنبه این هفته با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اجرای آن کلید می خورد.
این مقام مسئول توضیح داد: این پروژه یکی از ظرفیت های خوب در حوزه مسکن به حساب می آید و همزمان با ساخت پروژه های مسکونی تأمین تمامی خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه هم انجام می شود و تمامی طراحی های آن در دستور کار قرار گرفته است به صورتی که فضای سبز و مجتمع های فرهنگی، مذهبی، آموزشی و انتظامی در کنار این پروژه ساخته خواهند شد.
عبوری اظهار نمود: این پروژه کمتر از ۳۰ درصد از سطح اشغال را در برگرفته؛ به صورتی که از ۳۵۰ هکتار زمین کمتر از ۳۰ درصد از پروژه ها زیر بلوک ها را تشکیل می دهد و بالای ۲۵۰ هکتار در ارتباط با فضای عمومی این مجموعه است.
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری خاطرنشان کرد: متراژ واحدها بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر است و مدت قرارداد ساخت این پروژه هم ۴۸ ماهه است، ولی طبق برنامه ریزی انجام شده ۳۸ ماهه تحویل داده می شوند.
عبوری با اشاره به اینکه قیمت تمام شده هر واحد مسکونی با عنایت به شرایط ساخت در زمان تحویل مشخص می شود، اضافه کرد: شرکت بازآفرینی شهری حدود ۷ هزار میلیارد تومان برای این پروژه سرمایه گزاری نموده است.
این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه در این شرکت، تولید مسکن به دو روش دنبال می شود، اظهار داشت: روش اول در چارچوب تسهیلات تبصره ای و ارزانقیمت است که به صورت خود مالکی متقاضیان در بافت های فرسوده مبادرت به نوسازی می کنند و روش دوم هم تولید مسکن در زمینهای ملکی مجموعه وزارت راه و شهرسازی است.
عبوری خاطرنشان کرد: تعهد ما در حوزه خود مالکی و تسهیلات تبصره بدین صورت است که در مواردی همچون دریافت پروانه ساختمانی، بیمه، مالیات و نظام مهندسی تخفیف و یا عرضه خدمات مجانی را در کنار این تسهیلات برای متقاضیان در نظر می گیریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: تعداد پروژه ای که در نظر گرفته شده در این عرصه ۱۰۰ هزار واحد است که از این تعداد ۴۰ هزار واحد تابحال توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده که به صورت کامل این ۴۰ هزار واحد را به بانک ها معرفی کرده ایم.


منبع:

1400/02/07
11:10:38
5.0 / 5
336
تگهای خبر: بندر , پروژه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد