سخنگوی شورای شهر تهران:

طرح ضمانت اجرای مصوبات، شأن نظارتی شورا را تقویت می كند

طرح ضمانت اجرای مصوبات، شأن نظارتی شورا را تقویت می كند

به گزارش بتن آنلاین سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه شوراها در مقابل شهردار منتخب خود با دوگانه چالش برانگیز نظارت - حمایت مواجه اند، اظهار داشت: طرح ضمانت اجرای مصوبات شورا، شأن نظارتی شورا را تقویت می کند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی اعطا در جریان دویست و هشتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران درباره طرح ضمانت اجرای مصوبات شورای شهر اظهار داشت: پارلمان، مقام ارشد اجرائی را تعیین می کند و چالشی که همواره در شورا نسبت به شهرداری و شخص شهردار با آن مواجه هستیم دوگانه نظارت و حمایت است.

وی ادامه داد: وقتی شورا شخصی را بعنوان شهردار انتخاب می کند، مسئولیت پشتیبانی از او را هم برعهده دارد و همواره در دوگانه نظارت و حمایت با چالش مواجه می شود. تنها ابزاری که برای شورا پیشبینی شده است سیر تذکر، سوال و استیضاح است که از سوال آغاز وبه استیضاح ختم می شود. نمی گردد برای هر مبحث ریز و درشت سوال را مطرح و یا استیضاح را عنوان نمود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در شورای پنجم به رغم اینکه مصوبات اجرا نشده وجود داشت و الزاماتی برای شهرداری بوجود آمد که اجرایی نشد، حتی یک مورد سوال از شهردار در صحن سوال نشد.
وی با بیان ای سوال آیا شورای پنجم هزینه سیاسی استفاده مکرر از ابزار سوال از شهردار را می پذیرد؟ و آیا شورا هزینه استیضاح شهردار منتخب خویش را می پذیرد؟ اظهار داشت: در طرح پیشنهادی ابزارهایی پیشبینی شده که وقتی مصوبه را گذراندیم، تضمین جدی برای اجرای آن وجود داشته باشد و شورا به نتیجه مورد نظر برسد.
منبع:

1400/01/29
14:04:23
5.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد