مقام مسئول در شبكه بانكی:

عقب ماندگی در پرداخت وام مسكن ملی را ۶ ماهه جبران می نماییم

عقب ماندگی در پرداخت وام مسكن ملی را ۶ ماهه جبران می نماییم

معاون امور اعتباری بانک تخصصی بخش مسکن اظهار داشت: باتوجه به رفع موانع پیش روی طرح اقدام ملی مسکن، امیدواریم در 6 ماه اول سال آینده، این عقب ماندگی جبران شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از صداوسیما، محمدحسن علمداری اضافه کرد: در حوزه تسهیلات تا حالا ۴۲ هزار و ۳۶۱ واحد از طرح اقدام ملی مسکن به بانک عامل معرفی شده است که حدود ۱۰ هزار واحد از آن مراحل ستاندن وام را پشت سر گذاشتند و در مرحله عقد قرارداد و دریافت قسط اول هستند.
علمداری اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن یکی از اهداف بانک امسال بود که برمبنای سیاست دولت تعریف شد و تا حالا ۲۰۹ هزار و ۷۳۸ نفر برای این طرح افتتاح حساب کردند که این تعداد مبلغ ۶۴ هزار و ۵۸۰ هزار میلیارد ریال هم زمان با شروع به کار حساب واریز کردند.
وی اضافه کرد: از این مبلغ هشت هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال تا حالا به طرح های اقدام ملی مسکن تزریق شده و بقیه در حساب های بانک باقی مانده که به تدریج به طرح ها اختصاص داده می شود.
عضو هیئت عامل بانک تخصصی بخش مسکن با اشاره به اینکه در ماه های اخیر طرح با جهش خوبی روبه رو شده است اظهار داشت: روز به روز تعداد معرفی شده ها و واریز وجوه متقاضیان افزایش می یابد.
معاون امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن با اشاره به اینکه پیش بینی می شد تعداد پرداخت تسهیلات امسال بیشتر از این تعداد باشد، اضافه کرد: باتوجه به موانع پیش روی طرح اقدام ملی مسکن، مشکلات برطرف شد و بنظر می رسد در ۶ ماه اول سال آینده عقب ماندگی امسال جبران شود.
وی اظهار داشت: پیش بینی کردیم میانگین زمان ساخت دو سال و بازپرداخت وام ده سال باشد که البته این مساله به میزان پیشرفت طرح بستگی دارد.
مقام مسئول در شبکه بانکی در زمینه مسکن مهر نیز اظهار داشت: بانک مذکور برمبنای مصوبه شورای پول و اعتبار پذیرفت تفاوت وام ۱۰ میلیون تومانی در شهر پردیس و تفاوت وام پنج میلیون تومانی در سایر شهرها را به طرح های نیمه تمام تزریق کند که هم اکنون برای ۲۰۲ هزار واحدی که پذیرفتیم در مرحله پایانی قرار دارد و قرارداد متمم نیز تنظیم شده است.
علمداری اضافه کرد: اتمام مسکن مهر از نظر بانک زمانی است که افراد واحدهای خودرا تحویل بگیرند و فروش اقساطی صورت گیرد و کارت قسط را دریافت کنند،، اما از نظر مجریان طرح مسکن مهر اتمام عملیات طرح ساختمانی به منزله اختتام طرح است که این تفاوت دیدگاه در اتمام پروژه طرح مسکن وجود دارد.
وی اظهار داشت: زمان صدور کارت قسط پس از اتمام عملیات ساختمانی به ۵ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد.
معاون امور اعتباری بانک عامل بخش مسکن باتوجه به پیشرفت فیزیکی واحدهای باقی مانده اضافه کرد: این واحدها بیشتر از ۷۵ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و به زودی به پایان می رسند.
علمداری اظهار داشت: البته قسمتی از مسکن مهر فاقد متقاضی است و یا مشکلات قضائی دارد که باید آنها را از این فهرست جدا کرد.
وی درباره بافت فرسوده نیز اضافه کرد: قرارداد عاملیت با شرکت بازآفرینی شهری داریم که قسمتی از تسهیلات در قالب وجوه اداره شده و تسهیلات بدون سپرده بانک مذکور با نرخ ۹ درصد است، بر این اساس در کلانشهرها و تهران و در مراکز استانها ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: متقاضیانی که تسهیلات بیشتری برای ساخت نیاز داشته باشند از محل تسهیلات بدون سپرده و منابع داخلی بانک مبالغی به آنها تزریق می نماییم تا طرح های نیمه تمام به نتیجه برسد.
علمداری اضافه کرد: تا حالا از این محل نزدیک به ۲۰ هزار واحد امسال تخصیص دادیم و قرارداد هم منعقد شده که در شرف پرداخت است.

1399/12/26
20:23:25
0.0 / 5
428
تگهای خبر: پروژه , دولت , ساختمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد