اسلامی در حاشیه جلسه دولت اعلام كرد؛

گزارش نهایی حادثه هواپیمای اوكراینی بزودی منتشر می شود

گزارش نهایی حادثه هواپیمای اوكراینی بزودی منتشر می شود

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جمع بندی و گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوکراینی انجام شده و بزودی در سامانه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری برای همه قابل مطالعه خواهد بود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به موضوع مالیات از خانه های خالی، اظهار نمود: طراحی که وزارت راه و شهرسازی داشت، ایجاد سامانه جامع املاک و اسکان بود که ما با لطف الهی سال قبل این سامانه را طراحی، رونمایی و عملیاتی کردیم و نزدیک یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را مورد شناسایی قرار دادیم.
اسلامی اظهار داشت: برای مالکان این واحدها پیامک فرستادیم و با راستی آزمایی مقدماتی که انجام دادیم، از حدود ۳ ماه پیش ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را به سازمان مالیاتی معرفی کردیم که باید از این واحدها به سبب قانون، مالیات ستاندن شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار داشت: سیاستی که دولت دنبال می کند این است که ما مسکن را از یک کالا و وسیله زندگی به یک کالای سرمایه ای تبدیل نکنیم. تبدیل شدن مسکن به کالای سرمایه ای سبب آزار مردم می شود و به اقتصادی کشور لطمه وارد میکند. ما وقتی می گوئیم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی داریم، مفوم آن این است که نقدینگی در چرخه اقتصاد قرار ندارد.
اسلامی اظهار داشت: ما وقتی تعداد واحدهای مسکونی را با تعداد خانوارها تطبیق می دهیم، می فهمیم که کمبود واحد مسکونی وجود ندارد. آنهایی که می گویند دولت تحرک نداشته و تولید مسکن متوقف شده است، باید بدانن که جمع خانه های خالی با جمع خانوارها با یکدیگر همتراز است.
وی افزود: سیاست دولت این است که برای قشر لطمه پذیر و ضعیف جامعه برنامه مسکن داشته باشد که طرح اقدام ملی مسکن به خوبی طراحی و معماری شده است و فؤایند تامین مسکن مردم در قالب این طرح در جریان است. امیدواریم بتوانیم این طرح را پایدار نماییم تا چرخه تولید و عرضه مسکن پابرجا باشد.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که آیا هدف دولت از ستاندن مالیات بر خانه های خالی درآمدزایی است؟، اظهار داشت: دولت هر ریالی که از کسب می کند را باید در قانون بودجه بیاورد تا مجاز به استفاده از آن باشد.
اسلامی در پاسخ به سوالی درباب آخرین وضعیت پیگیری پرونده هواپیمای اوکراینی، اظهار داشت: رسیدگی به سانحه هواپیما به دور از هرگونه حاشیه و رفتار غیر حرفه ای انجام شده است. شرکت بهره بردار یعنی اوکراین و شرکت سازنده یعنی بوئینگ در پروسه بررسی سانحه نقش داشتند. جمع بندی سانحه انجام و گزارش نهایی پرینت شده و در اختیار تمام ذیربطان قرار گرفته است و بزودی در سامانه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری برای همه قابل مطالعه خواهد بود.


منبع:

1399/10/12
13:05:56
0.0 / 5
810
تگهای خبر: تولید , دولت , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد