یك عضو شورای شهر تهران:

یكی از طریق های كسب درآمد برای شهرها روایت خاطره هاست

یكی از طریق های كسب درآمد برای شهرها روایت خاطره هاست

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورایی شهر تهران اظهار داشت: یکی از طریق های کسب درآمد پایدار برای شهرها روایت و خاطره گویی است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران اظهار داشت: یادی می کنم از آقای هاشمی رفسنجانی که اولین جشنواره به همت ایشان انجام شد در آن سال ها پژوهش خیلی جدی نبود و این پیشنهاد از وزارت ارشاد هم عنوان شد. از آقای حناچی تشکر می کنم که پژوهش را جدی تلقی می کند و خودش هم دراین زمینه کوشیده و پشتیبانی هم می کند.
وی ادامه داد: شهر از این نگاه یک اثر هنری است که رویا و خاطره و آرمان دارد. شهری موفق است که رویا داشته باشد قصه و قصه گو داشته باشد و خاطره داشته باشد و من از این نگاه اقتصاد خاطره را مطرح می کنم؛ باید دنبال درآمدهای پایدار شهری باشیم و دقت کنیم که که یکی از طریق های کسب درآمد برای شهر روایت و خاطره است.
این عضو شورای شهر تهران به آرمان شهری اشاره نمود و اضافه کرد: پایداری شهر تهران به پایداری فرهنگ ایران است. هیچ پدیده شهری برای آینده نیست که گذشته نداشته باشد والا پایدار نمی ماند، آینده در گرو برقراری ارتباط با گذشته است که باید آنرا بسط داد. نکته دیگر این است که راهی برای موفقیت نیست جز آن که به جزئیات دقت نماییم. به رغم آنکه تهران را از بالای کوه پوشیده در گرد و غبار می بینیم اما وقتی به کوچه ها وارد می شویم روددره های تهران را می بینیم که با آن بد رفتاری شده است
وی افزود: خاطره شهر نیاز بازخوانی وروایت دارد و این احتیاج به شناخت شهر دارد ما تهران را نمی شناسیم. وقتی به گذشته تهران رجوع نماییم می بینیم که تهران مشکل آب دارد و این مشکل جدی است، تهران آب اطراف تهران را می بلعد و مدیریت مصرف آب هم خیلی مهم می باشد. دراین زمینه من در جلسات شورای شهر تذکر دادم که آب زلالی که از برف های کوه های بلند می آید در راه آلوده می شود و می توان آلودگی آنرا کنترل کرد. اگر این مشکل را بپذیریم طراحی فضای سبز و بازچرخانی آب به شکلی دیگر است. ما باید به پژوهش های آینده نگر بیشتر بپردازیم و بدانیم که این در گرو شناخت گذشته است. برای رسیدن به راهکارها چاره ای نداریم جز این که به جزئیات دقت کنیم.1399/09/27
11:09:59
5.0 / 5
1063
تگهای خبر: آلودگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد