واكنش سخنگوی شورا به جذب 16 آتش نشان زن در تهران

واكنش سخنگوی شورا به جذب 16 آتش نشان زن در تهران

بتن آنلاین: سخنگوی شورای شهر تهران خبر جذب 16 آتش نشان زن را نوید شكسته شدن طلسم حضور بانوان تهرانی در قامت آتش نشان و شركت آنان در عملیات ها دانست.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی اعطا در حساب توییتری خود به خبر جذب ۱۶ آتش نشان زن تا اختتام آذر در شهرداری تهران اشاره نمود و نوشت: "سال ۱۸۱۸ بود که مولی ویلیامز، زن آفریقایی-آمریکایی در نیویورک برای نخستین بار ⁧آتش نشان⁩ شد، درست ۲۰۲ سال پیش!سهم ایران از این حضور پرسابقه زنان در قامت ⁧آتش نشان⁩، اندک بوده و اغلب شکل و شمایل یک طرح جذاب را داشته تا تصمیمی واقعی! ‏"
وی نوشت: " ۱۴ سال پیش بود که به دنبال فراخوان آتش نشانی ⁧کرج⁩ نخستین آتش نشانان زنِ خاورمیانه در این شهر مشغول به کار شدند؛ البته بعد از گذراندن آزمون های سنگین علمی و عملی. بعد از آن طرح های مشابه دیگری هم برای جذب آتش نشانان زن در دیگر شهرها اجرا شد، اما مانع بزرگ بر سر آتش نشان شدن بانوان، تعریف آتش نشانی بعنوان فعالیتی مردانه بوده؛ در صورتیکه این تنها یک تصوّر یک بُعدی است. به باور خیلی از آتش نشانان باتجربه، همه عملیات های آتش نشانی، الزاماً خاموش کردن آتش نیست و در خیلی از موارد آتش نشانان با حوادث خاص دیگری روبرو می شوند که ضرورت حضور یک آتش نشان زن را دوچندان می کند."
اعطا افزود: "تا به امروز در تهران آتش نشانانِ زن بیشتر در مانورها و برنامه های نمایشی و... حضور داشته اند؛ اما انتشار خبر جذب ۱۶ آتش نشان زن تا اختتام آذر در شهرداری تهران، خبر خوشی است که نوید شکسته شدن طلسم حضور بانوان تهرانی را در قامت آتش نشان و شرکت آنان را در عملیات ها می دهد."
منبع:

1399/09/07
23:48:59
5.0 / 5
956
تگهای خبر: شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد