محمد اسلامی خبر داد

تسهیلات پشتیبانی از شركت های حمل و نقل، تیرماه پرداخت می شود

تسهیلات پشتیبانی از شركت های حمل و نقل، تیرماه پرداخت می شود

بتن آنلاین: وزیر راه و شهرسازی از آمادگی بانك ها برای پرداخت تسهیلات به شركت های حمل و نقل لطمه دیده از ویروس كرونا در ماه جاری آگاهی داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی از آمادگی بانک ها برای پرداخت تسهیلات به شرکت های حمل و نقل لطمه دیده از ویروس کرونا در ماه جاری آگاهی داد و گفت: این شرکت ها که شامل شرکت های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای هستند و مؤسسات خصوصی زیرمجموعه آنها بعد از معرفی اکثراَ پیامک هایشان را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت نمودند و با دستور رئیس جمهور باید مبالغ تسهیلاتشان را در تیرماه از بانکهای عامل دریافت نمایند.
وی درباره میزان سقف تسهیلات برای هر یک از شرکت ها، اضافه کرد: هر فرد و شرکت بسته به حجم فعالیت، نیروی انسانی و سرمایه و نقشی که در حمل و نقل دارد تسهیلات دریافت می کنند.
اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر شرکت های حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای، فرودگاه ها و شرکت های حمل و نقل فرودگاهی هم از ویروس کرونا لطمه جدی دیدند، اظهار داشت: شرکت های حمل و نقل هوایی و ریلی بیشترین سهم را از دریافت تسهیلات دارند و بعد از آن شرکت های حمل و نقل جاده ای و مؤسسات و شرکت های حمل و نقل مسافری فعال تسهیلات خودرا دریافت می کنند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: این تسهیلات از محل منابع ۷۵ میلیارد تومانی که دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا برای پشتیبانی از خانواده ها و مشاغل لطمه پذیر تصویب کرد پرداخت می شود.
وی ابراز امیدواری کرد که این تسهیلات کمک نماید تا شرکت های حمل و نقل بتوانند سرپا بمانند و به فعالیت شان ادامه دهند و متعهد باشند که کسی را از کار برکنار نکنند.
لغو تسهیلات در صورت تعدیل نیرو
اسلامی اشاره کرد: اگر مشاهده شود که شرکتی نیروهای کاری خودرا تعدیل یا برکنار کرده است تسهیلاتی که به آنها داده شده و امتیازاتشان لغو می شود و تصمیمات دیگری برای آنها اتخاذ خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بعد از پشتیبانی از خانواده ها حالا نوبت پرداخت تسهیلات به مشاغل لطمه پذیر از کرونا رسیده است، اظهار داشت: حالا رانندگان اتوبوس های بین شهری، می توانند ۶ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت از بانکهای عامل دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: همزمان شرکت های حمل و نقل جاده ای می توانند ۱۲ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند تا با پرداخت بیمه کارکنان خود، مشاغل شان را حفظ کنند و کسی بیکار نشود.


منبع:

1399/04/07
20:56:58
5.0 / 5
2257
تگهای خبر: دولت , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد