نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس:

انتقاداز عدم امهال اقساط وام مسكن

انتقاداز عدم امهال اقساط وام مسكن

به گزارش بتن آنلاین نایب رییس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: با تعطیلی مشاغل، مردم عملاً درآمدی برای پرداخت اقساط وام مسكن ندارند و رویكرد كنونی بانك مركزی در عدم تعلیق بازپرداخت اقساط این تسهیلات اشتباه است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از خانه ملت، سید احسن علوی نایب بر لزوم تعلیق اقساط وام مسكن تاكید كرد و اظهار داشت: در شرایط كنونی بازپرداخت اقساط تسهیلات واحدهای تولیدی و وام های قرض الحسنه با دستور بانك مركزی به مدت سه ماه تعلیق شده است، حال این سوال مطرح می شود كه چرا تسهیلات مسكن با وجود دربرگیری بسیار در جامعه مشمول این دستورالعمل نشده است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و كامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: جامعه هدف تسهیلات مسكن اقشار ضعیف و متوسط جامعه است، افرادی كه برای خانه دار شدن به سبب عدم قدرت مالی، مجبور به دریافت تسهیلات شده اند، بدین سبب لازم است كه بانك مركزی اقدامی برای این اقشار نیز كند.
وی اظهار داشت: در شرایط كنونی خیلی از مشاغل و واحدهای تولیدی به سبب شیوع بیماری كرونا تعطیل شده اند، حال اولین كسانی كه از این مسئله لطمه می بینند، همان كارگران بوده كه جز اقشار ضعیف جامعه محسوب می شوند.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با تعطیلی مشاغل، مردم عملاً درآمدی برای پرداخت تسهیلات مسكن ندارند، حال اگر بازپرداخت این تسهیلات به سرعت تعلیق نشود، مردم نه فقط نمی توانند اقساط تسهیلات را پرداخت كنند، بلكه باید جریمه دیركرد آنرا نیز جبران كنند كه این فشار مضاعفی را به خانواده ها وارد خواهدنمود.
علوی اظهار داشت: در شرایط كنونی خیلی از كشورهای خارجی به سبب شیوع بیماری كرونا و لطمه پذیر بودن خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه، بازپرداخت اقساط تسهیلات مسكن را متوقف كرده اند، بدین جهت ما نیز باید نسبت به تعلیق بازپرداخت این اقساط اقدام نماییم.
نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس اضافه كرد: رویكرد كنونی بانك مركزی در عدم تعلیق بازپرداخت اقساط تسهیلات مسكن بسیار اشتباه است، بدین جهت امیدواریم كه مدیران بانك مركزی هر چه سریع تر نسبت به اصلاح این سیاست اقدام نمایند تا فشار اقتصادی بر روی مردم كم شود.
گفتنی است قبل از این نیز محمدرضا رضایی كوچی و صدیف بدری، رئیس و سخنگوی كمیسیون عمران مجلس از عدم امهال اقساط تسهیلات مسكن در شرایط ركود كرونایی كسب و كارها انتقاد كرده بودند.
خاطرنشان می شود، روز گذشته و همزمان با انتشار شایعه ای در خصوص احتمال الحاق تسهیلات مسكن به مصوبه شورای پول و اعتبار درباب امهال سه ماهه اقساط تسهیلات بانك ها به كسب و كارها، بانك مسكن بار دیگر اعلام نمود اقساط تسهیلات خرید یا ساخت مسكن مشمول امهال سه ماهه بازپرداخت اقساط نمی گردد.

1399/01/27
14:50:14
5.0 / 5
3250
تگهای خبر: بانك مسكن , تولید , مجلس , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد