معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

بومی سازی ساخت تجهیزات پایش و پیشبینی هوا

بومی سازی ساخت تجهیزات پایش و پیشبینی هوا

به گزارش بتن آنلاین معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در بحث بومی سازی و توسعه تجهیزات و زیرساخت های سازمان هواشناسی با چندین شركت دانش بنیان تفاهمنامه و قرارداد امضا شده است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، سحر تاجبخش، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: در سال ۹۸ و در حوزه پیشبینی یك دستاورد بزرگ در این سازمان انجام گرفت كه به نحوه صدور اطلاعیه و اخطارها بر می گردد.
وی افزود: این كار تغییر در نگارش و دقت این اخطارها و اطلاعیه ها برای كاربران به خصوص كاربران تخصصی سازمان هواشناسی است كه همچون آنها مدیریت منابع آب كشور است كه توانستیم با این اتفاق نیازها را برطرف كرده و حركت در این راه همچنان ادامه دارد. در این حوزه یكسری درخواست وجود دارد كه زمان بر بوده اما تلاش كردیم پیشبینی های اقلیمی را بهبود دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در زمینه طرح های توسعه ای انجام گرفته در سازمان هواشناسی كشور در سال ۹۸ خاطرنشان كرد: برای توسعه تجهیزات سازمان هواشناسی با عنایت به كمبود اعتبارات و تحریم ها و همینطور گران شدن ارز برنامه های ما آنچنان كه باید و شاید محقق نشد چون كه بخش عمده ای از وسایل مورد نیاز خارجی است.
وی اضافه كرد: همین مسئله باعث شد توسعه قابل توجهی نداشته باشیم اما یكی، دو كار باقی مانده همچون رادار اردبیل به بهره داری رسید اما نیاز است در بحث توسعه ای توجه ویژه ای به این مجموعه شود.
رئیس سازمان هواشناسی در پاسخ به این سؤال كه برای حل این مشكل، سازمان نگاهی به بومی سازی تجهیزات و توجه به مجموعه های دانش بنیان داخلی دارد، اظهار داشت: در این حوزه اقدامات بسیار خوبی به دستور مقام عالی وزارت انجام گرفته است.
وی افزود: از راه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با چند شركت دانش بنیان مذاكره داشتیم و تفاهمنامه هایی امضا كردیم كه برخی از آنها منجر به قرارداد شده است. این توافقات و قراردادها در حوزه پایش و پیشبینی هوا برای ساخت رادار و نرم افزار و سایر تجهیزات ایستگاهی است كه در سال های بعدی نتیجه خواهد داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: در سال ۹۹ سازمان هواشناسی ۲ دستور اصلی را در برنامه دارد كه در اصل قانون مدیریت بحران سازمان را به آن مكلف كرده و در آن قانون هوای پاك اولویت است. با عنایت به داده اطلاعاتی كه سازمان محیط زیست اخیرا اعلام نموده، برنامه سازمان پیشبینی آلودگی هوا برای ۷ كلانشهر را در كنار سامانه مدیریت جامع سیلاب با اولویت استان های سیل خیز در برنامه خود در سال پیش رو دارد كه انجام می گیرد.

1399/01/02
14:47:34
5.0 / 5
3473
تگهای خبر: آلودگی , توسعه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد