مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران خبرداد

رتبه دهم ایران در تولید كربن

رتبه دهم ایران در تولید كربن

به گزارش بتن آنلاین مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینكه ایران دهمین كشور تولیدكننده كربن در جهان هستیم، اظهار داشت: توسعه پایدار در كنار حفظ محیط زیست باید در نظر گرفته شود تا بیشتر از این شرمنده نسل های آینده نشویم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سعید محمودی در نشست تخصصی هماهنگی سند همكاری در حوزه آموزش حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس اظهار نمود: گسترش مسائل زیست محیطی در جهان شامل افزایش دمای زمین و تغییر الگوی بارش ها حاصل اعمال غیر مسئولانه بشر است. ما در كشور طی یك سال ۲۵۰ میلیمتر بارندگی داریم اما این رقم در كشورهای دیگر جهان ۱۰۰۰ میلیمتر است.

وی افزود: كشور ما دهمین كشور تولید كننده كربن در جهان است این درحالیست كه ما جزو كشورهای صنعتی نیستیم ازاین رو ما اگر می خواهیم كه آینده بهتری داشته باشیم باید در مصرف منابع صرفه جویی و مسئولانه تر رفتار نماییم.

مدیركل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه ما در گذشته تصمیمات اشتباهی در بعضی حوزه ها گرفتیم كه امروزه ما را گرفتار كرده است، خاطرنشان كرد: آموزش محیط زیست و تغییر نگرش در این حوزه باید در سطح گستره تری نسبت به گذشته صورت گیرد.

محمودی با تاكید بر اینكه ما احتیاج به آموزش نسل های آینده برای حفظ محیط زیست داریم، اظهار داشت: می توانیم در این حوزه از تجربیات كشورهای دیگر استفاده و برنامه های مناسبی برای رفع مشكلات محیط زیست تدوین نماییم.

وی در انتها اظهار نمود: مبانی نظری توسعه پایدار و محیط زیست باید در تصمیمات كلان در نظر گرفته شود تا بیشتر از این شرمنده نسل های آینده نشویم.
1398/09/17
13:53:45
5.0 / 5
4283
تگهای خبر: توسعه , تولید , حفاظ , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد