خطوط عابر شناور برای جلب توجه رانندگان در تایلند

خطوط عابر شناور برای جلب توجه رانندگان در تایلند

به گزارش بتن آنلاین گروهی از جوانان در تایلند به منظور جلب توجه بیشتر رانندگان نسبت به معابر و پیاده راه ها، خطوط عابرپیاده سه بعدی را در چهارراه ها و محل عبور عابران پیاده طراحی نموده اند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، روبه روی در ورودی اصلی مدرسه "وات بوئنگ تانگ لانگ" در حومه "بانكوك" تایلند، خیلی از دانش آموزان از روی خطوط عابر پیاده سه بعدی كه به شكل خطوطی شناور و با فاصله از سطح زمین دیده می شوند، عبور می كنند. این خطوط عابر پیاده سه بعدی، حاصل تلاش ۵۰ دانش آموز و داوطلب تایلندی در كوشش برای بهبود ایمنی بیشتر خط كشی های عابرپیاده است.


مدیر پروژه این خطوط عابر سه بعدی می گوید: تایلند خطوط عابرپیاده زیادی دارد اما رانندگان همیشه آنها را نادیده می گیرند. رانندگان تایلندی با وجود آن كه این خطوط را مشاهده می كنند اما توقف نمی كنند. ازاین رو ما می خواهیم خطوط سه بعدی طراحی نماییم كه آنها را از اهمیت این خطوط آگاه كرده و از مردم بخواهیم كه بیشتر به آنها توجه نمایند.
هم اكنون خطوط عابرپیاده سه بعدی در شش بخش از جاده های مختلف تایلند طراحی شده كه اغلب در اطراف مدارس و معابد واقع شده اند. این ایده به سرعت با استقبال والدین دانش آموزان روبه رو شده و انتظار می رود طی شش هفته آینده سه پروژه مشابه دیگر تكمیل شود.طبق آماری كه از جانب دفتر امنیت سلامت ملی تایلند انتشار یافته در چهار سال قبل بیشتر از ۱۰ هزار و ۶۰۰ تصادف عابر پیاده در این كشور رخ داده كه سبب كشته شدن بیشتر از ۹۰۰ نفر شده است.
در همین حال یك نظرسنجی جامعه شناختی با بیشتر از هزار شركت كننده در این كشور هم نشان داد كه حدود ۹۰ درصد از مردم هنگام عبور از جاده، حتی اگر از روی خطوط عابرپیاده عبور كنند هم احساس امنیت نمی كنند.
بنا بر گزارش تایمز آو دیلی، این خطوط عابرپیاده سه بعدی به راننده كمك می كنند تا تمركز بیشتری داشته باشد، چون كه با نزدیك شدن به آنها ناخواسته احساس می كند تخته های سفیدی در جاده شناور هستند و مجبور می شود از سرعت خود بكاهد.1398/09/10
20:46:50
5.0 / 5
4103
تگهای خبر: پروژه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد