فرمانده نیروهای دریایی ارتش مستقر در جنوب خبرداد؛

اعزام 64 ناوگروه نیروی دریایی ارتش برای مقابله با دزدی دریایی

اعزام 64 ناوگروه نیروی دریایی ارتش برای مقابله با دزدی دریایی

به گزارش بتن آنلاین فرمانده نیروهای دریایی ارتش مستقر در جنوب كشور از اعزام ۶۴ ناوگروه این نیرو به آب های منطقه و بین المللی برای مقابله با دزدی دریایی و امنیت تجارت دریایی اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، افشین تاشك فرمانده نیروهای دریایی ارتش مستقر در جنوب كشور در مراسم افتتاحیه بیست و یكمین نمایشگاه صنایع دریایی در بندرعباس با اشاره به اینكه صنایع دریایی به ساخت كشتی محدود نمی گردد اضافه كرد: خیلی از شاخص هایی كه تابحال مغفول بوده اند مانند گردشگری دریایی، شیلات، كشتیرانی، انرژی و غیره هم در زمره صنایع دریای محسوب می شوند كه اهمیت بالایی دارند.
وی با اشاره به اینكه نتوانسته ایم از سواحل و بنادر استفاده مناسبی داشته باشیم، خاطرنشان كرد: چرا صنایع دریای ما به بندرعباس محدود می شود؟ در حالیكه چابهار و سواحل مكران ما در تنها بندر اقیانوسی كشور می تواند به هاب صنایع دریایی منطقه تبدیل گردد.
فرمانده نیروهای دریایی ارتش مستقر در جنوب كشور خاطرنشان كرد: صنایع دریایی جزو صنایع مهم در كشورهای پیشرفته دنیا است. این صنعت احتیاج به نیروی انسانی متخصص و تجهیزات تخصصی دارد. ما هم در سالهای اخیر با افزایش دانش دریایی توانسته ایم به پیشرفت هایی دست یابیم.
وی به امنیت دریایی تجاری اشاره نمود و اضافه كرد: از سال ۷۸ به بعد با پدیده دزدی دریایی مواجه شدیم اما نیروی دریایی توانست با اعزام ۶۴ كارگروه امنیت دریایی را ایجاد كند و اهتزاز پرچم كشور در ناوگان دریایی ایران نشان دهنده اقتدار دیپلماسی ما است.

1398/09/08
10:18:33
5.0 / 5
4564
تگهای خبر: بندر , صنعت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد