استقرار مجدد واحدهای سیار تست كنارجاده ای در تهران

استقرار مجدد واحدهای سیار تست كنارجاده ای در تهران

بتن آنلاین: سرپرست ستاد معاینه فنی شهر تهران از آغاز به كار واحدهای سیار تست كنار جاده ای به همراه پلیس راهور در سطح شهر تهران با شروع فصل سرما و افزایش آلودگی هوا آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، حسین مقدم از آغاز به كار واحدهای سیار تست كنار جاده ای به همراه پلیس راهور در سطح شهر تهران با شروع فصل سرما و افزایش آلودگی هوا آگاهی داد و اظهار داشت: در چند ماه اخیر اكیپ های تست كنارجاده ای در چندین مبادی ورودی و خروجی شهر تهران مستقر بوده و وضعیت آلایندگی خودرو ها را پایش كردند كه بر طبق آخرین آمار از 683 دستگاه خودرو ارزیابی شده 88 درصد دارای معاینه فنی و 12 درصد فاقد معاینه فنی بوده اند.
وی ادامه داد: همین طور بعد از آزمون مجدد آلایندگی كلیه خودرو ها 27 درصد در آزمون آلایندگی مردود شده اند كه در این طرح، معاینه فنی 138 دستگاه خودرو ابطال و جهت 86 دستگاه خودرو به سبب نداشتن معاینه فنی و یا دودزا بودن توسط پلیس جریمه صادر گردیده است كه در صد بالای مردودی خودرو های سنگین برون شهری در آزمون آلایندگی نشان میدهد كه وضعیت تولید آلایندگی این خودرو ها قابل تامل است و بدون تردید اجرای این طرح در ورودی شهر تهران می تواند با رصد و شناسائی خودرو های سنگین آلاینده و گردنگیر قانونی این خودرو ها به ستاندن معاینه فنی در كاهش آلودگی هوا موثر باشد.
مقدم در ادامه اضافه كرد: با شروع فصل سرما پایش مضاعف آلایندگی خودرو های سنگین كه در سطح شهر تردد می نمایند از اهمیت ویژه ای برخوردارست كه این ستاد با مشاركت پلیس همچون گذشته نسبت به راه اندازی مجدد دو اكیپ واحد سیار تست كنار جاده ای خودرو های سنگین از 16 آبان ماه اقدام نموده است. امیدوارم با اجرای این طرح ها امسال نیز همانند سال قبل شاهد روند روبه كاهش آلودگی هوا در شهر تهران باشیم.
طبق گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی شهر تهران، وی درباب آمار مراجعات به مراكز اظهار داشت: از شروع سال تا 15 آبان ماه در حدود یك میلیون دستگاه خودرو به مراكز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نموده كه میزان مراجعات در مقایسه با سال قبل تغییرات چندانی نداشته است. هم اكنون شرایط مراجعات به مراكز عادی است و شهروندان می توانند در كمتر از یك ساعت نسبت به ستاندن معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند. ضمناً در صورت ضیق وقت می توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین با تعیین وقت قبلی به مركز مورد نظر بازگشت كنند.

سرپرست ستاد معاینه فنی درباب غیر فعال شدن مراكز معاینه فنی در روز جمعه 17 آبان ماه اشاره كرد: كلیه مراكز معاینه فنی شهر تهران به سامانه ملی معاینه فنی وزارت كشورسیمفا متصل بوده كه در صورت غیر فعال شدن این سامانه، مراكز امكان ارائه خدمات به شهروندان را نخواهند داشت تعطیلی مراكز در روز جمعه، با بیان قبلی، به سبب به روز رسانی سامانه سیمفای وزارت كشور اتفاق افتاده و به صورت سراسری در كل كشور مراكز معاینه فنی خودرو قطع بوده اند. بدیهی است در جمعه های آتی كاركرد مراكز به روال عادی برگشته و شهروندان می توانند با اطلاع از ساعت كاری مراكز بوسیله سایت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران به یكی از مراكز بازگشت كنند.
منبع:

1398/08/18
17:45:59
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: آلودگی , آنلاین , تردد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد