در ۹ ماه سال جاری میلادی

دزدی دریایی كم شد

دزدی دریایی كم شد

بتن آنلاین: دزدی دریایی و سرقت مسلحانه از كشتی ها در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال 2018 كم شد كه در پنج سال اخیر بی سابقه بوده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گزارش IMB Piracy Reporting Centre (مركز بین المللی گزارش دزدی های دریایی مستقر در كوالالامپور) حاكی می باشد در ۹ ماهه سال ۲۰۱۹، ۱۱۹ حادثه دزدی دریایی رخ داده است كه در مقایسه با ۱۵۶ حادثه در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ كاهش نشان داده است.
در مدت یاد شده ۹۵ فروند كشتی مورد تهدید قرار گرفته اند كه به ۱۰ فروند كشتی حمله شده، ۱۰ فروند لطمه كلی نظیر آتش سوزی دیده اند و چهار فروند كشتی نیز ربوده شده است.
در این مدت همین طور ۴۹ نفر خدمه گروگان گرفته شده اند كه نسبت به ۱۱۲ نفر در سال ۲۰۱۸ كاهش محسوسی را نشان داده است.
گزارش IMB حاكی می باشد خلیج گینه منطقه ای پر ریسك برای دزدی دریایی و سرقت مسلحانه به حساب می آید كه ۸۶ درصد از حوادث رخ داده در آن منطقه اتفاق افتاده است.
در منطقه نیجریه نیز امسال میلادی حوادث دزدی پایین آمده است. "Pottengal Mukundan" مدیر ICC IMB در زمینه كاهش حوادث دریایی اظهار داشت: بااینكه دزدی دریایی در حال كاهش است، اما هم اكنون خلیج گینه همچنان نگرانی مالكان كشتی را در زمینه سرقت مسلحانه و آدم ربایی دربر دارد.
وی اضافه كرد: آنچه در گزارش ۹ ماهه ۲۰۱۹ قابل توجه است آن است كه هیچ گونه حوادثی در رابطه با دزدی دریایی در سومالی ثبت نشده است. اما این دلیل نمی گردد كه كشتی ها هنگام عبور از آن منطقه محتاطانه عمل نكنند.
نگرانی مالكان كشتی های اروپایی نسبت به دزدی دریایی در خلیج گینه
در همین حال مالكان كشتی های اروپایی نسبت به دزدی دریایی در خلیج گینه ابراز نگرانی كرده و از مسئولان و سیاست گذاران خواسته اند برای دزدی دریایی در این منطقه برنامه های مشخصی را اتخاذ كنند.
"Martin Dorsman" دبیركل اتحادیه كشتی سازی اروپا (ECSA) در این زمینه اظهار داشت: شرایط خطرناك در خلیج گینه زنگ خطر را برای امنیت دریانوردانی كه در آن منطقه تردد دارند به صدا درآورده است.
وی اظهار داشت: این تهدیدات تجارت دریایی را در سطح جهان به خطر می اندازد و زمان آن است كه كشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا تلاش های خودرا برای تقویت امنیت دریایی در خلیج گینه بالا برند.
وی اظهار داشت: این مسائل در سمپوزیم امنیت دریایی در خلیج گینه كه از طرف IMO اوایل سال جاری میلادی در لندن انجام شد مورد تاكید قرار گرفت، اما تا كنون هیچ اقدام مشخصی در این زمینه انجام نشده است.


منبع:

1398/07/30
09:48:23
5.0 / 5
4128
تگهای خبر: تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد