مدیرعامل بانك مسكن خبر داد:

تامین تسهیلات ۲۴۰ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی

تامین تسهیلات ۲۴۰ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی

به گزارش بتن آنلاین مدیرعامل بانك مسكن درباب تمهیدات بانك مسكن برای اجرای طرح اقدام ملی مسكن اظهار داشت: تسهیلات 240 هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی از طرف بانك مسكن تامین و پرداخت می شود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر به نقل وزارت راه و شهرسازی، ابوالقاسم رحیمی اناركی درباب طرح اقدام ملی مسكن و چگونگی تامین اعتبار برای اجرای این طرح، اظهار داشت: بانك مسكن از ۴۰۰ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی، پرداخت تسهیلات به ۲۴۰ هزار واحد را تقبل كرده است كه در این زمینه قسمتی از تامین اعتبارات از محل صندوق پس انداز مسكن یكم انجام می شود. مدیرعامل بانك مسكن اضافه كرد: الان بیشتر از ۳۵۰ هزار فقره حساب صندوق پس انداز مسكن یكم وجود دارد كه حداقل ها را رعایت كرده اند. رحیمی اناركی افزود: بخش دیگری از تامین اعتبار طرح اقدام ملی مسكن را از محل اقساط وصولی بانك كه پیش بینی كرده ایم امسال رقم قابل توجهی باشد انجام می شود. وی اشاره كرد: الان در جذب سپرده های جدید به سبب آنكه وارد رقابت نرخ سود بانكی با سایر بانك ها نشده ایم با مشكل مواجه هستیم. مدیرعامل بانك مسكن اشاره كرد: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده و تلاش هایی كه برای ایجاد انضباط مالی در بانك مسكن انجام شد، نرخ سود سپرده در نیمه دوم امسال برای این بانك بهتر شود و بتوانیم منابع موردنیاز خودرا در نیمه دوم سال در چارچوب جذب سپرده، تامین نماییم. رحیمی اناركی اظهار داشت: بانك مسكن همین طور یكسری از ابزارهای جدید را در دستور كار و در دست پیگیری دارد. كه با این ابزارهای جدید در صدد هستیم تا بتوانیم حوزه تامین مالی طرح های مسكن را در بازار سرمایه توسعه و تعمیق دهیم.
وی تقویت بازار سرمایه را در اجرای طرح های مسكنی مستلزم همكاری سازمان بورس و اوراق بهادار و همین طور سایر نهادهای ناظر همچون بانك مركزی دانست و اظهار داشت: در این خصوص لازم است تا همكاری وزارتخانه های راه و شهرسازی و همین طور اقتصاد و دارایی با بانك مسكن بیشتر شود تا بتوانیم فعالیت ها را سهل تر به پیش ببریم.


منبع:

1398/07/15
11:21:12
5.0 / 5
4583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد