شرط پرداخت حق الجلسه به اعضای شورای عالی استانها

شرط پرداخت حق الجلسه به اعضای شورای عالی استانها

بتن آنلاین: رئیس شورای عالی استان ها درباب حضور اعضای این شورا در مجامع و هیأت های مختلف و نحوه پرداخت حق الجلسه حضور اعضا توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در حاشیه برگزاری بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات شورایاری ها در شهر تهران اولین بار نیست كه برگزار می شود، بلكه این پنجمین دوره است كه این انتخابات در تهران برگزار می گردد و حتی در شورای شهر اول نیز این انتخابات برگزار شده است و برگزاری پنجمین دوره شورایاری ها نیز بر اساس همین اصل برگزار می شود.
وی ادامه داد: دو ماه قبل مصوبه ای در شورای عالی استان ها تصویب گردید كه برمبنای آن شوراها می توانند انجمن ها و شورایاری ها را داشته باشند تا ارتباط آنها با مردم بیشتر شود. بر طبق این مصوبه در كلانشهرها می توان انتخابات شورایاری ها را برگزار كرد كه البته این مصوبه هم اكنون در هیأت وزیران قرار دارد.
وی افزود: اگر سازمان بازرسی درباب مخالفت خود با برگزاری این انتخابات اصرار بر نظرش داشته باشد سوژه به دیوان عدالت خواهد رفت.
رئیس شورای عالی استان ها درباب تعداد كاندیداهای ثبت نامی در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها اظهار داشت: شبهه این است كه برگزاری این انتخابات قانونی می باشد یا خیر؟ زمان زیادی از ما گرفت و فرصت ثبت نام كاندیداها نیز محدود بود اما با این وجود ۱۲ هزار نفر ثبت نامی در این انتخابات عدد قابل قبولی است.
وی اشاره كرد: نامه ای از سازمان بازرسی كل كشور به بنده بعنوان رئیس شورای عالی استان ها درباب برگزاری انتخابات شورایاری ها ارسال نشده است. بطور قطع تعداد اعضای شورای شهر تهران ۲۱ نفر است و جمعیت این شهر حدود ۹ میلیون نفر؛ چطور این جمع ۲۱ نفره می تواند درباب مسائل مختلف با شهروندان این شهر در تماس باشد؟ اما باید اظهار داشت كه با تشكیل شورایاری ها می تواند این تعامل شكل بگیرد.
رئیس شورای عالی استان ها درباب تنش به وجود آمده امروز در جلسه شورای عالی استان ها درباب ستاندن حق الجلسه شركت اعضای این شورا در مجامع و جلسات مختلف اظهار داشت: برخی از اعضای شورای عالی استان ها تمایل به شركت در مجامع و كمیسیون های مجلس شورای اسلامی دارند كه ما از این مساله استقبال می نماییم و آنها را معرفی می نماییم. بطور قطع جهت شركت در این جلسات باید حق الجلسه دریافت نمایند اما به سبب اینكه عضویت در شوراها شغل محسوب نمی گردد، گرفتن این حق الجلسه بلامانع است ولی با عنایت به اینكه منابع مالی ما محدود است نمی توانیم مبلغی را در این خصوص پرداخت نماییم.
وی افزود: اما حضور در مجامع یا تشكل هایی كه نماینده شورای عالی استان ها در آنها حق رأی دارد حق الجلسه آن پرداخت می شود. در حقیقت اگر نماینده ما از استانی جهت شركت در چنین جلساتی در تهران حضور پیدا كند موظف هستیم حق الجلسه آنرا پرداخت نماییم كه این جلسات حدود سه یا چهار جلسه است كه حق الجلسه به آن تعلق می گیرد كه در هیأت های مختلف این جلسات انجام می شود. یكی از اعضا یك سال بود كه در مجامع مختلف شركت كرده بود و مبلغ ۱۸ میلیون تومان دریافت كرده بود كه ما در این نشست تصویب كردیم كه از این پس فقط با عنایت به محدودیت منابع مالی، جلساتی كه حق رأی وجود دارد برای آن حق الجلسه پرداخت گردد.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، در ادامه قانبیلی نماینده مردم تهران در شورای عالی استان ها كه مبلغ ۱۸ میلیون تومان برای یك سال حضور در جلسات مجامع و هیأت های مختلف از شورای عالی استان ها دریافت كرده بود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعنوان نماینده شورا در هیأت نظارت كشور كه در وزارت كشور برگزار می گردد با حق رأی حضور داشته ام. بنده مجموعاً در طول سال ۱۳۹۷ در ۵۷ جلسه حضور پیدا كردم كه حدود ۱۰ جلسه آن در مجلس بود و مبلغ 18 میلیون تومان را بابت حق ایاب و ذهاب دریافت كرده بودم. بنده از پردیس جهت شركت در این جلسات به تهران می آیم و برای حضور در این جلسات مصوبه پرداخت حق الجلسه وجود دارد، پس بدین سان بنده بابت حق الجلسات از شورای عالی استان ها طلبكار هستم و علاوه بر مبلغ ۱۸ میلیون تومان بابت ایاب و ذهاب، باید حق الجلسات نیز پرداخت گردد.
منبع:

1398/04/21
14:26:30
5.0 / 5
4279
تگهای خبر: ثبت نام , سازمان , شركت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد