مدیرعامل خدمات مهندسی ابنیه فنی راه آهن:

مبادرت به موقع جلوی سانحه ریلی را گرفت

مبادرت به موقع جلوی سانحه ریلی را گرفت

بتن آنلاین: مدیرعامل شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن اشاره كرد: ساخت دیوارهای ضامن را برای مقابله با وقوع سیل در در محدوده پل سفید - زیرآب در دستوركار قرار دادیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، مصطفی معینی با اشاره به اینكه سیلاب اخیر در بعضی از خطوط ریلی كشور مساله ساز شد اظهار داشت: در پنجم فروردین ماه یك دستگاه درزین پیشرو شركت بر اثر ریزش یك سنگ چند تنی در محور ریلی شمال گرفتار سانحه شد و درزین و افرادی كه داخل آن قرار داشتند و برای كنترل خطوط ریلی و حركت كردن قبل از قطارهای مسافری عازم شده بودند موجب شدند كه جان حدود ۷۰۰ مسافر ریلی را نجات دهند.
وی بیان كرد: حركت درزین قبل از حركت قطارهای مسافری در محور شمال كشور موجب شد كه این سنگ چند تنی به قطارهای مسافری برخورد نكند و با برخورد به درزین و خارج شدن از خط ۵ نفر از كاركنان متعهد شركت لطمه دیدند.
مدیر عامل شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن یادآوری كرد: ماجرای دهقان فداكار بار دیگر در ۵ فروردین ماه امسال تكرار شد و ۷۰۰ مسافر ریلی منطقه شمال كشور سالم ماندند.
معینی اظهار نمود: در صورت عازم نشدن درزین در پنجم فروردین ماه، امكان برخورد سنگ با یكی از دو رام قطار مسافری كه یك رام آن از سمت تهران و یك رام دیگر از سمت گرگان در حركت بودند بسیار زیاد بود.
وی با اشاره به اینكه بطور معمول در مسیرهایی كه احتمال ریزش سنگ وجود دارد زوال ریزی و زوال برداری انجام می شود و نگهبان مستقر است اظهار داشت: متخصصان شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن همواره با پیاده روی، بازدید با درزین، دیزل و… وضعیت خطوط ریلی و خطرات احتمالی را كنترل و سریع به مسئولان مربوطه انتقال می دهند.
مدیر عامل شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن همین طور به وقوع سیلاب در خطوط ریلی شمال كشور هم اشاره نمود و گفت با وقوع سیلاب مسائل متعددی رخ داد كه همكاران شركت در كنار همكاران راه آهنی با تعهد و پشتكاری مثال زدنی سبب رفع مسدودی ها و آزادی خطوط در اسرع وقت شدند و این همت از ۲۷ اسفند ۹۷ تا ۱۷ فروردین ماه ۹۸ در راه آهن شمال ادامه داشت و هنوز باز متوقف نشده است.
معینی اشاره كرد: همكاران ما در روزهای عید با وقوع سیل مجبور به جابجایی حدوداً سه متری خط راه آهن در بعضی نقاط شدند تا سیر ایمن مسافران و قطارهای نوروزی تأمین شود.
مدیر عامل شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن با تشكر از نیروهای این بخش اظهار نمود: الان با بازسازی خطوط و ساخت مجدد دیوارهای ضامن در نقاط سیل خیز درصدد هستیم ایمنی سیر قطارها به بهترین شكل تضمین گردد.

1398/01/29
14:15:44
5.0 / 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد