فرماندار قرچك مطرح كرد؛

چند برابر شدن فرونشست زمین در جنوب شرق استان تهران

چند برابر شدن فرونشست زمین در جنوب شرق استان تهران

بتن آنلاین: فرماندار قرچك با تاكید بر اینكه فرونشست زمین در منطقه جنوب شرق استان تهران از موضوعات حساسی است كه باید در اسرع وقت بررسی شود، اظهار داشت: با عنایت به فرونشست های زمین در دشت ورامین و به خصوص شهرستان قرچك، باید اعلام نماییم كه فرونشست در این شهرستان چند برابر شده است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، بهمن خطیبی در جلسه شورای اداری این شهرستان كه با حضور استاندار تهران برگزار شد، اضافه كرد: آب، هوا و خاك منطقه بسیار آلوده است و مردم این شهرستان از این وضعیت بسیار ناراحت هستند.
وی افزود: ۲۰ درصد از آب شهرستان قرچك از سد ماملو تامین می شود كه با وجود جمعیت فراوانی كه در این شهرستان وجود دارد، جوابگوی مردم این خطه نیست و مقامات استانی باید فكری برای مردم قرچك انجام بدهند.
توضیحاتی درباره حواشی اخیر ندامگاه شهرستان ری
وی اشاره به حواشی اخیر ندامگاه شهرستان ری اظهار داشت: ندامتگاه شهرری متعلق به شهرستان ری است اما به خاطر اینكه در زمان قدیم آنرا به نام زندان قرچك می شناختند، تقاضامندیم كه با دستور استاندار برای این مساله مهم چاره ای اندیشیده بشود تا مشكلات و حواشی این زندان برای این ۲ شهرستان كمتر بشود.
خطیبی بیان كرد: شهرستان قرچك بعنوان چهارمین شهرستان پرجمعیت استان شناخته می شود و به سبب تراكم جمعیت و زیرساخت های نامناسبی كه در این شهرستان وجود دارد، شهروندان این منطقه با مشكلاتی مواجه گشته اند.
فرماندار قرچك اظهار داشت: دستگاه های اجرایی شهرستان علاوه بر اینكه خدمات خوبی به مردم نمایش می دهند اما به سبب جمعیت فراوانی كه در این شهرستان وجود دارد، گاهی اوقات نمی توانند كار مردم را برطرف كنند و با مشكلات فراوانی در شهرستان و روستاهای این شهرستان روبرو می شوند.
وی با اشاره به اینكه در این شهرستان بیمارستانی وجود نداشت و مردم با مشكلات درمانی شدیدی همراه بودند افزود: بیمارستان پارسال با حضور وزیر بهداشت راه اندازی شد اما هم اكنون باز مشكلات و محدودیت هایی در نمایش خدمات در این بیمارستان وجود دارد كه باید برطرف بشود؛ مردم در شهرستانی كه از لحاظ بهداشتی و درمانی خوبی برخوردار نباشند، نمی توانند به خوبی زندگی كنند و با مشكلات فراوانی مواجه می شوند.
شهرستانی 400 هزار نفری با 64 تخت بیمارستان!
خطیبی با انتقاد از این كه شهرستانی با جمعیت فراوان، تنها ۷ مركز درمانی با یك بیمارستان دارد، اظهار داشت: معلوم است كه این شهرستانها در بحث درمانی با مشكلات زیادی مواجه هستند؛ برای شهرستانی با جمعیت ۴۰۰ هزار نفر، ۶۴ تخت بیمارستانی كافی نیست.
وی تصریح كرد: ۷ هزار اتباع بیگانه در شهرستان قرچك وجود دارد و با حضور چند برابری اتباع مواجه هستیم كه از مقامات استانی درخواست داریم، درباره اتباع این شهرستان یك تصمیم جدی و حیاتی بگیرند. مردم بارها گلایمند این مساله بوده اند چونكه در این شهرستان جوانان خیلی از بیكاری فراوان رنج می برند.
فرماندار قرچك اظهار داشت: با وجود شهرستان قرچك به پایتخت نزدیك است و هزاران جوان در این شهرستان بیكار هستند، تنها یك شهرك صنعتی در این شهرستان وجود دارد و نیازمند دستور مقامات استانی هستیم تا مشكلاتی همچون آب، برق، گاز در این شهرك راه اندازی و رفع موانع تولید در این منطقه برطرف بشود.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، شهرستان قرچك یكی از شهرستان های استان تهران است. این شهرستان در آذر ماه ۱۳۹۱ به مركزیت شهر قرچك و از تركیب بخش مركزی شامل دهستان های ولی آباد و قشلاقی جیتو در تابعیت استان تهران بوجود آمد. شهرستان قرچك با انتزاع از شهرستان ورامین به وجود آمده است.1397/12/16
13:12:38
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: پایتخت , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد