شهردار تهران خبر داد

تاسیس موزه تهران

تاسیس موزه تهران

به گزارش بتن آنلاین شهردار تهران اظهار داشت: درصد هستیم در فضاهای در دست ساخت موزه تهران را راه اندازی نماییم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه بازدید و افتتاح موزه دیرینه شناسی تهران در موزه ایران باستان كه در آن اشیای كشف شده از محدوده تاریخی شهر تهران به نمایش گذاشته شده است، اظهار داشت: تهران یك شهر باستانی و تاریخی است كه در اسناد، قدمت آنرا به دوره طهماسبی برمی گردد اما بر مبنای اشیای پیدا شده قدمت تهران به بیشتر از ۸۰۰۰ سال می رسد و نشان داده است كه تهران یك شهر تاریخی است.

وی با اشاره به اینكه این اشیاء كشف شده ساده و معمولی نیستند و باید در معرض دید عموم قرار بگیرند تا مردم به قدمت شهر تهران، و خصوصیت های آن آشنا گردند در پاسخ به سوالی در مورد قیمت بلیط بازدید اظهاركرد: قیمت بازدید از این قسمت موزه ایران باستان را سازمان میراث فرهنگی مشخص می كند. در این موزه بیشتر از ۲۰۰ شی كه متعلق به شهر تهران است به نمایش گذاشته شده است.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال كه در دنیا كمیته ای وجود دارد كه به دنبال حفاری های شهرداری ها به كاوش آثار میراثی می پردازند، اظهار داشت: حساسیت های ما در این زمینه بالا است البته پیدا كردن آثار میراثی در حفاری ها از خصوصیت های شهرهای باستانی است. بعنوان مثال در شهر رم به دنبال حفاری ها آثار زیادی را پیدا كردند. كه این نافی حفاری نیست و باید مبحث توسعه و میراث باستانی را در كنار هم داشته باشیم.

وی در پاسخ به دریافت مطالبات شهرداری از دولت اظهاركرد: بخشی از مطالبات هنوز قطعی نشده است و سازمان حسابرسی در حال تكمیل اطلاعات است اما اصل كار درست و پسندیده است كه مدت ها به تعویق افتاده بود.

حناچی در مورد تولید كمیته پنج نفره در شهرداری تهران هم اظهار داشت: تولید كمیته انتصابات جدید نیست و از دوره قدیم هم این كمیته وجود داشته است و باید برای انتصابات شرایط، احراز شود و انتصابات با استانداردهای مشخص تعیین شود. از نظر بعد سلامت اداری و استعلامات لازم افراد پیگیری می شوند. در این شورا اعضای مختلفی حضور دارند و انتصابات را بررسی می كنند.

به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، حناچی از پیكره بانوی ۷ هزار ساله كه در منطقه مولوی تهران كشف شد و حالا در موزه ایران باستان قرار دارد هم بازدید كرد.
1397/09/23
17:31:49
5.0 / 5
4275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد