رئیس شورای شهر تهران خبر داد

احتمال صدور حكم شهردار تهران تا اوایل آذر ماه

احتمال صدور حكم شهردار تهران تا اوایل آذر ماه

بتن آنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه برمبنای قانون، از زمان ارسال نامه معرفی شهردار منتخب تهران به وزارت كشور 10 روز برای صدور حكم وی توسط وزیر كشور فرصت وجود دارد، اظهار داشت: پنج روز از ارسال این نامه می گذرد و امیدواریم تا اوایل آذر ماه حكم وی صادر شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی درحاشیه جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر تهران كه بعدازظهر امروز با سوژه انتخاب سرپرست شهرداری تهران برگزار شده بود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور كه اعلام گردید پگاه امروز در جلسه هم اندیشی شورا و شهرداری آقای افشانی شركت كردند و بحث هایی درباب قانون منع بكارگیری بازنشستگان با ایشان عنوان شد.

پس از جلسه هم اندیشی آقای افشانی پیشنهاد جلسه ای برای انتخاب سرپرست شهرداری تهران را مطرح نمودند و این پیشنهاد به شورای شهر تهران داده شد.

وی اضافه كرد: من بعنوان سیاست شورای شهر تهران، در تماسی پگاه امروز با وزارت كشور این سوژه را مطرح كردم و نهایتا تصمیم گیری شد كه برای شهرداری تهران سرپرست انتخاب نماییم. بر همین مبنا نهایتا در جلسه امروز اعضای شورای شهر تهران از مجموع 20 رای ماخوذه با 17 رأی آقای پیروز حناچی را بعنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب كردند.

هاشمی افزود: یكی از معیارهای انتخاب سرپرست شهرداری این بود كه وی از كاركنان شهرداری باشد و در واقع سابقه حضور در شهرداری را داشته باشد. بر همین مبنا پیشنهاداتی از طرف اعضای شورا برای انتخاب سرپرست عنوان شد كه می توان از این میان به آقایان پورسید آقایی، معزی و خانم اشرفی اشاره نمود.

رئیس شورای شهر تهران اشاره كرد: تصمیم اعضای شورای شهر تهران برای انتخاب آقای حناچی بعنوان سرپرست به این دلیل بود كه تغییرات كمتری را در مدیریت شهری داشته باشیم. بر همین مبنا این انتخاب انجام شد تا وی باز در آینده با صدور حكمش از طرف وزارت كشور بعنوان شهردار فعالیت خودرا در پایتخت آغاز كند. البته سرپرست برابر قانون می تواند تا سه ماه فعالیت خودرا در شهرداری ادامه دهد.

وی اضافه كرد: سپس انتخاب آقای حناچی بعنوان شهردار تهران بنده نامه وی را به وزارت كشور ارسال كردم كه برمبنای قانون، وزارت كشور 10 روز فرصت دارد حكم وی را صادر كنند. با گذشت پنج روز از این نامه امیدواریم تا اوایل آذر ماه حكم وی صادر شود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا اطلاعی از فرآیند صلاحیت حناچی بعنوان شهردار تهران دارید یا خیر؟ اظهار داشت: در این زمینه اطلاعی نداریم و قاعدتا خبرنگاران نسبت به این سوژه اطلاع بیشتری دارند. البته ما خانواده خوش بینی هستیم و امیدواریم هر چه زودتر حكم حناچی بعنوان شهردار تهران صادر شود.

هاشمی درباب فعالیت های صورت گرفته از طرف افشانی و اقدامات وی در شهرداری تهران اظهار داشت: در مجموع افشانی عملكرد خوبی را در این مدت در شهرداری تهران داشته است.

وی افزود: افتتاح بخشی از پروژه خط 7 مترو، ادامه اتوبان صیاد شیرازی، افتتاح روگذر و زیرگذر، افتتاح مركز بازیافت نخاله و افتتاح چندین خط در شش ماهه گذشته همچون اقداماتی بود كه توسط آقای افشانی انجام شده است اما با تمام شرایط ما با عنایت به اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان از ادامه همكاری با ایشان محروم شدیم و امیدواریم با جلسه ای كه با حضور مدیران شهرداری انجام خواهد گرفت از آقای افشانی تجلیل به عمل بیاوریم.
1397/08/28
13:06:12
5.0 / 5
4670
تگهای خبر: پایتخت , پروژه , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد