معاون شهردار تهران تاكید كرد

ضرورت همكاری همه دستگاه ها در مركز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران

ضرورت همكاری همه دستگاه ها در مركز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران

بتن آنلاین: معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران بر ضرورت همكاری و همدلی همه دستگاه های مربوطه در امر كاهش صدمه های اجتماعی برای عملكرد بهتر مركز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران تاكید نمود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، ولی الله شجاع پوریان در آیین بهره برداری از مركز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران با اشاره به گستره صدمه های اجتماعی در دهه های اخیر اظهار داشت: صدمه های اجتماعی به حدی گسترش پیدا كرد كه مقام معظم رهبری به این مورد ورود پیدا كردند و دستور تشكیل شورای اجتماعی را دادند و شخصا هر 6 ماه در این خصوص گزارش می گیرند و نظارت می كنند.

وی اضافه كرد: گسترش بی رویه مهاجرت و حاشیه نشینی باعث شد تهران به سرریز صدمه های اجتماعی كشور بدل شود و به اندازه كل كلانشهرهای كشور، صدمه دیده اجتماعی در خود جای دهد.

شجاع پوریان افزود: قانون گذار شرح وظایف هر یك از دستگاه ها را درمورد صدمه های اجتماعی به روشنی بیان كرده و در حقیقت تقسیم كار ملی صورت گرفته كه اگر این امر به خوبی انجام می شد، امروز باید شاهد وضعیت متفاوتی می بودیم. شهرداری تهران در قانون وظیفه جمع آوری و تهیه زیرساخت و پشتیبانی در این حوزه را بر عهده دارد اما این نهاد بیشتر از تكالیف و وظایفی كه قانون بر عهده آن گذاشته است، اقدامات مختلفی را در این حوزه انجام داده است.

وی تصریح كرد: شهرداری تهران به صورت مستقیم بیشتر از 83 مجموعه و زیرساخت را در حوزه صدمه های اجتماعی بوجود آورده است كه همچون آن می توان به 22 مركز خدمات اجتماعی در سطح 22 منطقه تهران و 3 سامان سرا در تهران اشاره نمود.

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه شهرداری تهران از بودجه عمومی كشور رقمی را دریافت نمی كند، اضافه كرد: تمامی اقدامات شهرداری تهران در حوزه كاهش صدمه های اجتماعی با بودجه خود این نهاد انجام شده است. بدون شك در این حوزه عملكرد دستگاه های مختلف مانند یك زنجیر عمل می كند و حتی عملكرد ضعیف یك حلقه زنجیر در كل این مجموعه تاثیر گذار است. انتظار می رود با دستور وزیر كشور استاندار و فرماندار تهران همه دستگاه ها با راه اندازی مركز فوریت های اجتماعی وظایف خویش را به خوبی انجام دهند.

وی درمورد راه اندازی مركز فوریت های اجتماعی شهر تهران اظهار داشت: این مركز در 3000 مترمربع و در دو طبقه با 30 بخش مختلف راه اندازی شده است. 100 كارشناس حرفه ای در این مركز فعالیت خواهند كرد و ظرفیت پذیرش 200 مددجو در این مركز بوجود آمده است. همینطور در این مركز دستگاه هایی همچون كمیته امداد، بهزیستی، ثبت احوال، دادگستری، NGO ها و... نمایندگان تام الاختیار آن ها در این مركز حضور پیدا خواهند كرد.
1397/08/02
19:11:26
5.0 / 5
4967
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد