چیپس درختی به جای چمن كاری در منطقه۲۲

چیپس درختی به جای چمن كاری در منطقه۲۲

بتن آنلاین: شهردار منطقه۲۲ اظهار داشت: برای نخستین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن كاری در شهر تهران انجام دادیم تا بعنوان طرح نوین زیست محیطی و پایلوت در دیگر مناطق اجرا شود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲، با اشاره به طرح حذف كاشت چمن در شهر تهران تصریح كرد: برای نخستین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن كاری در شهر تهران انجام دادیم تا بعنوان طرح نوین و پایلوت در دیگر مناطق اجرا شود.
نوذر پور با بیان توضیحاتی در مورد این طرح زیست محیطی اظهار داشت: به منظور كمك به جوان سازی درختان و تولید شرایط مناسب رشد، هزاران اصله درخت در سطح منطقه۲۲ هرس می گردد كه بلااستفاده دپو و دور ریخته می شدند، كه با اجرای این طرح سرشاخه های هرس شده به چرخه بازیافت برگشت داده شد و در موضوعات محیط زیستی و خدمات شهری استفاده كردیم.
شهردار منطقه۲۲ اضافه كرد: سرشاخه های هرس شده به وسیله ماشین آلات به چیس درختی تبدیل و با اوكسید آهن موجود در كشورمان رنگ طبیعی زده می شوند كه هیچ گونه آسیبی برای طبیعت ندارد.
نوذرپور با اشاره به اینكه این طرح كمك شایانی به زیباسازی فضای سبز شهری كرده است، افزود: با اجرای این طرح، فضای وسیعی از سطح منطقه را با رنگها و الگوهای ایرانی می توان زینت داد كه شباهت و هم زیستی زیادی با فضای سبز دارد.
وی دیگر مزایا و فواید زیست محیطی این طرح را هم صرفه جویی در مصرف آب دانست و اظهار داشت: استفاده از این چیپس درختی در زیر درختان سبب كند شدن ۶۰درصدی تبخیر آب و آبیاری درختان می گردد و هم سبب كاهش ۴برابری هزینه ریالی آبیاری درختان شده است.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، همینطور این طرح با همكاری سازمان زندانها انجام می گردد تا بتوانیم به اشتغال زایی زندانیان كشور كمكی شود.1397/07/09
19:44:02
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد