رئیس شورای شهر تهران خبر داد

جزئیات احضار یكی از اعضای شورا، تهیه نامه ای برای وزیر كشور درباره وضعیت شهردارتهران

جزئیات احضار یكی از اعضای شورا، تهیه نامه ای برای وزیر كشور درباره وضعیت شهردارتهران

بتن آنلاین: رئیس شورای شهر تهران درمورد جزئیات احضار یكی از اعضای شورای شهر توضیحاتی را ارائه نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی امروز با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در جلسه امروز اعضای شورای شهر تذكرات خویش را درمورد مسائل مختلف بیان كردند، اظهار داشت: همینطور یك فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به عرضه لایحه ای درمورد انتصاب جوانان در پست های مدیریتی» به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینكه در جلسه امروز شورای شهر تهران لایحه «نرخ خدمت رسانی سرویس مدارس» به صحن شورای شهر آورده شد؛ اما به علت اینكه بیش از 10 بند داشت رسیدگی به آن به جلسه بعد موكول شد، اظهار داشت: در این لایحه عرضه خدمات ویژه به دانش آموزان در صورت درخواست والدین لحاظ شده است؛ چراكه بعضی از والدین مایل هستند كه در سرویس مدرسه فرزندانشان خدماتی همچون دادن تغذیه سبك، خدمات پرستاری و... عرضه شود و همینطور اعضا پیشنهاد دادند كه در سرویس مدارس دخترانه از همراه زن استفاده گردد. البته بررسی ها هنوز ادامه دارد و در جلسه بعدی تعیین تكلیف می گردد.
وی درمورد شمولیت شهردار تهران در قانون منع به كارگیری بازنشستگان و موضع شورای شهر اظهار داشت: هیچ تغییری در موضع ما درمورد ماندن شهردار و ثبات مدیریتی تولید نشده و ما اعضای شورای شهر تلاش می نماییم تا تفسیر قانون به نفع ماندن افشانی در شورای شهر باشد.
رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه همان گونه كه در مصاحبه اخیر مقامات آمده است، وظیفه وزارت كشور است كه احكام ما را با قانون تطبیق دهد اظهار داشت: ما علاقه مند هستیم كه شهردار تهران در سمت خود باقی بماند و كار را عرضه نماید مگر اینكه مراكز ذی صلاح به صورت كتبی و نه مصاحبه و نه نقل قول از جانب خبرنگاران به ما بگویند كه فعالیت شهردار تهران برخلاف قانون است و آن موقع ما هم پاسخ نامه را كتبا خواهیم داد و درنهایت استفساریه خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه وقتی كه قانون ابلاغ شود می توانیم با استفاده از اداره كل حقوقی دولت و همینطور دیوان محاسبات سوال بپرسیم و اگر اختلاف نظری بین این دو بود نهایتا می توان استفساریه گرفت اظهار داشت: در قانون نامی از سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری برده نشده است.
هاشمی همینطور درباره احضار میرلوحی یكی از اعضای شورای شهر به دنبال یكی از مصاحبه هایش خاطرنشان كرد: در طول یكسال اخیر اعضای شورا به علت مصاحبه های خود به قوه قضائیه احضار شده اند كه یا برپایه شكایت بوده و یا برخی هم توسط دادستان احضار شده اند كه البته به نظر می آید احضار آقای میرلوحی از نوع شكایت بوده است.
وی با اشاره به اینكه اعضای شورا نگران هستند چراكه به نظر می آید تعداد احضارها بیش از حد بوده و به وضعیت نظارتی آنها لطمه می زند اظهار داشت: شمارشی از احضارها در یكسال اخیر ندارم اما تعداد قابل ملاحظه ای است.
رییس شورای شهر تهران درمورد نامه اش به وزیر كشور درمورد تعیین تكلیف وضعیت شهردار تهران اضافه كرد: متن از سوی كمیته منابع انسانی شورا و كمیسیون حقوقی شورا تهیه شده كه این متن را به من دادند و من هم اصلاحاتی انجام داده و به آنها برگرداندم و نهایتا مجددا متن اصلاح شده را به من دادند تا امضاء كنم و برای وزیر كشور بفرستم اما دیشب آقای امینی رئیس كمیسیون حقوقی به من اظهار داشت كه دوباره برای تكمیل، نامه را به او بدهم و مقرر است تكمیل شود و این نامه را امضاء كنم و برای وزیر كشور بفرستم.
وی درمورد گزینه های احتمالی شهردار تهران اظهار داشت: كسی در شورا فكر نمی كند كه افشانی رفتنی است و نامی از افراد جایگزین نشنیده ام.
هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا افشانی برنامه های شش ماهه خویش را تشریح می كند، اظهار داشت: همانطور كه اطلاع دارید برنامه سوم برای چاپ رفته است و وقتی كه آماده شد شهردار تهران برنامه سوم را به شورا عرضه می كند و همان موقع گزارشی از فعالیت یكساله شهرداری چه در زمان آقای نجفی و چه در زمان خودش عرضه می كند.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا شما برای سومین بار كاندیدای شهرداری تهران می شوید یا نه اظهار داشت: افراد كه كاندید نمی شوند بلكه از آنها خواسته می گردد و از من نخواستند.1397/06/25
14:14:47
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: تولید , خدمات , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد