مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد

رفع آلایندگی چهار كانون تولید بوی نامطبوع در راه فرودگاه امام، برخورد جدی با واحدهای متخلف

رفع آلایندگی چهار كانون تولید بوی نامطبوع در راه فرودگاه امام، برخورد جدی با واحدهای متخلف

بتن آنلاین: مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه با حمایت های مالی سازمان برنامه و بودجه از پروژه های محیط زیستی، رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام رو به پیشرفت است، اظهار داشت: بهانه ای برای وجود فاضلاب خام تصفیه نشده از شهرستان های اسلامشهر، واوان و بهارستان در راه فرودگاه امام وجود ندارد.كیومرث كلانتری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه ۲۸ كانون آلاینده كه سبب تولید بوی نامطبوع در محور فرودگاه امام واقع در اتوبان تهران- قم می شدند، شناسایی شده اند، اظهار نمود: این كانون ها واحدهایی مانند كشتارگاه، دامداری، واحدهای پسماندسوز غیرمجاز، سایت زباله آرادكوه و پسماندهای شهری هستند همینطور رودخانه سالور به علت نداشتن آب و پر شدن از پساب بوی نامطبوعی بوجود می آورد و پسماندهای آرادكوه هم هنگامی كه جهت باد عوض می گردد در تولید بو اثرگذار هستند.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون از ۲۸ كانون آلاینده، چهار كانون به صورت كامل رفع آلایندگی كرده اند، خاطرنشان كرد: تعدادی دیگر از واحدها به سمت تولید زیرساخت های كنترلی مانند تصفیه خانه و تجهیزات كاهش آلایندگی رفته اند و برخی پیشرفت ۸۰ تا ۹۰ درصدی در این زمینه داشته اند. چند واحد آلاینده دیگر هم در مرحله افتتاح تصفیه خانه هستند.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: بر مبنای برنامه زمان بندی ما موظف هستیم كه كلیه كانون های آلاینده شناسایی شده را متقاعد به ایجاد زیرساخت های كنترل آلایندگی نماییم. بخشی از این آلایندگی ها ناشی از فاضلاب های تصفیه نشده در منطقه و بخش دیگر ناشی از پسماندهای آرادكوه است.

كلانتری با اشاره به اینكه با دستگاه های مربوطه برای رفع آلایندگی اتمام حجت شده است، اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت های مالی سازمان برنامه و بودجه از پروژه های محیط زیستی و اولویت دادن به آن ها، رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام رو به پیشرفت است. مدیران و تصمیم گیران استانی عزمشان را برای آخر دادن به این بوی نامطبوع در منطقه جزم كرده اند.

وی در ادامه تصریح كرد: با بخش ها و واحدهایی كه به دستورات محیط زیستی تمكین نكنند و فعالیت آلاینده خویش را ادامه دهند، برخورد قضایی و قانونی خواهد شد.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه در جهت اقدامات انجام شده برای كنترل بو در منطقه، تصفیه خانه گاوداری چند هزار راسی به راه افتاده است، خاطرنشان كرد: تصفیه خانه فاضلاب كارخانه میهن هم حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته و تصفیه خانه پاندا میهن هم افتتاح شده است.

كلانتری با اشاره به اینكه بوی ناطبوع در راه فرودگاه امام یك شبه به وجود نیامده و بر مبنای روند نادرست چندین ساله بوده است، اظهار نمود: دامداری های منتقل شده از تهران در مجتمع دام گستر فشافویه متمركز شده اند و باید به سرعت تصفیه خانه فاضلاب را راه اندازی و پساب ها و پسماندهای خویش را مدیریت كنند.

وی افزود: وزارت جهاد كشاورزی و امور آب و فاضلاب همكاری خوبی در این راستا با ما دارند. وصل فاضلاب های شهرستان اسلامشهر، واوان و بهارستان به سیستم تصفیه خانه شهری باید با جدیت و سرعت بیشتری پیگیر شود. هم اكنون تنها نیم مدول تصفیه خانه افتتاح شده در اسلامشهر وجود دارد كه باتوجه به حجم پساب ها جوابگو نیست.

كلانتری در انتها با اشاره به اینكه در این زمینه مشكلات اعتباری وجود داشت، اظهار داشت: خوشبختانه بودجه لازم از سازمان برنامه و بودجه تامین شده است و دیگر بهانه ای به جهت اینكه در آن منطقه فاضلاب خام تصفیه نشده داشته باشیم، وجود ندارد.
1397/05/01
13:17:26
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: پروژه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد