سخنگوی كمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

ضرورت جلوگیری از تفكیك و بارگذاری اردوگاه شهید باهنر توسط شهرداری تهران

ضرورت جلوگیری از تفكیك و بارگذاری اردوگاه شهید باهنر توسط شهرداری تهران

بتن آنلاین: سخنگوی كمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به وجود درختان كهنسال پرارزش در مجموعه اردوگاه شهید باهنر بر ضرورت جلوگیری از تفكیك و بارگذاری در این اردوگاه توسط شهرداری تهران تاكید نمود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، آرش حسینی میلانی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: شهرداری تهران موظف است نسبت به جلوگیری از تفكیك و هر گونه بارگذاری بر روی اردوگاه شهید باهنر جلوگیری كند و اداره كل حقوقی شهرداری تهران باید این مورد را با استفاده از اداره ثبت به صورت كامل پیگیری كند.

وی اضافه كرد: همه ما از این اردوگاه در دوران تحصیل خاطره داریم؛ بنابراین حفظ این اردوگاه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

میلانی خطاب به شهرداری تهران، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و شهرداری منطقه یك اظهار داشت: لزوم صیانت و حفاظت از باغات و میراث طبیعی شهر تهران امری بدیهی است به خصوص مجموعه های وسیع و با قدمت نزدیك به یك قرن كه علاوه بر خصوصیت های طبیعی جنبه هویتی هم به خود گرفته است.

این عضو كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه یكی از این مجموعه ها اراضی اردوگاه شهید باهنر در شمال تهران است كه در اختیار و مالكیت وزارت آموزش و پرورش است اضافه كرد: این مجموعه در یك قطعه به مساحت 460 هزار متر مربع با كاربری فضای سبز تثبیت شده و سه قطعه به مساحت 2000 متر با كاربری تثبیت شده آموزشی همگی در پهنه G323 قرار گرفته است.

وی تصریح كرد: این اراضی دارای تعداد زیادی درخت كهنسال است و طبق مصوبه كمیسیون ماده پنج شهر تهران با عنایت به مساحت ملك نیازمند طرح ویژه هستیم. بر مبنای آنچه كه در خبرها شنیده می گردد زمزمه خطر واگذاری این ملك به یك شركت خصوصی وجود دارد. هر چند بر مبنای اظهارات مشاور محترم وزیر آموزش و پرورش تا كنون بازپرداخت طبق برنامه با استفاده از سازمان برنامه صورت گرفته است اما از وزارت آموزش و پرورش خواستاریم ضمن گزارش از روند این كار به افكار عمومی و جامعه بزرگ و محترم معلمین اعلام نماید كه نحوه واگذاری و مفاد آن به چه ترتیب بوده و برنامه این وزارتخانه برای حفظ و نگهداری از مجموعه چگونه خواهد بود.

سخنگوی كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به وظایف سازمان بوستان ها درباره این مورد اشاره نمود و اضافه كرد: سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران با همكاری مالكین باید شناسنامه درختان تمامی این پلاك ها را به فوریت تهیه و ضمن پلاك كوبی درختان گزارش وضعیت آنها را به شورا ارسال نماید. همینطور شهرداری تهران موظف است نسبت به جلوگیری از تفكیك و هر گونه بارگذاری بر روی این ملك جلوگیری به عمل آورد.
1397/04/31
13:02:19
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد