در راستای حل مشكل ترافیك استان تهران؛

قطعه۴ آزادراه جنوبی تهران آماده بهره برداری شد

قطعه۴ آزادراه جنوبی تهران آماده بهره برداری شد

بتن آنلاین: معاون وزیر راه از مراحل نهایی تكمیل قطعه ۴ آزادراه جنوبی تهران اطلاع داد و اظهار داشت: ۳۸ كیلومتر از آزادراه جنوبی تهران حدفاصل آزادراه تهران- قم تا آزادراه حرم تا حرم به بهره برداری می رسد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور؛ ­خیراله خادمی با تاكید بر نقش كلیدی این آزادراه در كریدورهای شرق به غرب، شمال- جنوب و شبكه بزرگراهی آسیایی اظهار داشت: آزادراه جنوبی تهران علاوه بر تولید ارتباط بین كریدورهای منتهی به پایتخت باعث تكمیل، تسهیل و افزایش ایمنی ارتباط بین آزادراه های اطراف شهر تهران می گردد و با حذف بخشی از بار ترافیك آزادراه قزوین- كرج به كاهش ترافیك كمك شایانی خواهد نمود.­
معاون وزیر راه وشهرسازی پیشرفت فیزیكی كل این پروژه را ۴۰ درصد اعلام نمود و اضافه كرد: عملیات اجرایی این آزادراه مطابق برنامه زمانبندی شده در حال انجام می باشد و با عنایت به زمان شروع احداث در سال ۱۳۹۴ پیشرفت فیزیكی همه­قطعات این پروژه قابل قبول و در بعضی مواقع از برنامه زمان بندی هم جلوتر بوده است.
وی اشتغال مستقیم ۱۵۰۰ نفر نیروی انسانی و بیش از ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی در این آزادراه را نشانی از عزم جدی جهت به سرانجام رسیدن این پروژه استراتژیك عنوان نمود تا هرچه سریعتر این پروژه به بهره برداری برسد.
خادمی­ اظهار داشت: این آزادراه به طول ۱۵۸ كیلومتر و در ۴ قطعه طراحی شده كه هم اكنون قطعه چهار با پیشرفت فیزیكی بالای ۹۰ درصد در مراحل تكمیلی نهایی و نصب علائم و تجهیزات ایمنی قرار دارد و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۳۸ كیلومتر انتهایی آزادراه در محدوده آزادراه تهران- قم و آزادراه حرم تا حرم در نیمه اول سالجاری به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه تصریح كرد: با بهره برداری از این قطعه و عبور از آن بخشی از ترافیك جنوب به شرق كشور و بالعكس از محدوده تهران خارج می گردد.­
خادمی در مورد پیشرفت فیزیكی سایر قطعات توضیح داد و اظهار داشت: قطعه اول این پروژه ۴۰ كیلومتر است كه تابحال ۶.۵ كیلومتر از این قطعه آسفالت شده و ۵ كیلومتر دیگر هم آماده عملیات آسفالت است.

وی اضافه كرد: عملیات اجرایی در قطعات دیگر هم در حال انجام می باشد به طوریكه اجرای عملیات آسفالت در بخشی از قطعه ۲ و زیرسازی مسیر در قطعه ۳ هم انجام شده است.

1397/03/09
17:55:23
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد