رحیمی به ایسنا خبر داد

تاكید نمایندگان و اعضای شورای شهر تهران بر ضرورت تقویت حمل و نقل شهری

تاكید نمایندگان و اعضای شورای شهر تهران بر ضرورت تقویت حمل و نقل شهری

بتن آنلاین: یك عضو مجمع نمایندگان تهران تقویت بیشتر حمل و نقل شهری و احیای ظرفیت های حمل و نقل همچون اتوبوس های بی آرتی و مترو را همچون موارد مورد تاكید در جلسه مشترك نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر، شهردار و استاندار تهران عنوان نمود و اظهار داشت كه مقرر است جلسات مستمری بین كمیته مشتركی از اعضای شورای شهر و نمایندگان تهران برگزار گردد.علیرضا رحیمی در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه شورای ۵۱ نفره متشكل از نمایندگان شهر تهران و اعضای شورای شهر تهران، اظهار داشت: قرار شد از این به بعد شهردار و استاندار تهران بعنوان عضو ثابت شورای ۵۱ نفره باشند، از این به بعد این جلسات در قالب شورای ۲+۵۱ تشكیل خواهد شد.

وی توضیح داد: در جلسه ۵۱ نفره، الویری رییس شورای عالی استان ها رویكرد این شورا به مبحث شهرداری ها را گزارش داد. آقای هاشمی رییس شورای شهر هم گزارشی مبسوطی در مورد وضعیت متروی تهران و راهكارهای موجود برای احیای ظرفیت مترو و حمل و نقل در شهر تهران عرضه كرد، مواردی كه علاوه بر نیاز به حمایت مجلس، عموما به حمایت های شورای شهر و شهرداری نیاز دارد.

نماینده تهران ضرروت حل اختلاف در مبحث نظام مهندسی تهران را همچون موارد مطروحه از جانب شهردار تهران عنوان و اظهار نمود: اختلاف موجود بین دو وزارت كشور و راه و شهرسازی سبب بروز مسائل عمرانی در شهر تهران و ساخت و سازها شده، باید آنها به فهم مشترك برسند.

به گفته رحیمی، در این جلسه بعضی از نمایندگان تهران و اعضای شورای شهر هم مطالبی را بیان نمودند كه عموما حول محور ادامه جلسات مشترك و بهبود وضعیت آب آشامیدنی تهران بود. همینطور به مبحث آبیاری مزارع شهرری با فاضلاب اشاره شد و نمایندگان و اعضای شورای شهر خواهان چاره اندیشی فوری این مورد شدند.

وی با اشاره به آمارهای مطرح شده در این جلسه، اظهار داشت: طبق آمار عرضه شده ۱۶ میلیون نفر در استان تهران زندگی می كنند كه ۱۴ میلیون آن ایرانی و دو میلیون خارجی هستند، از این ۱۴ میلیون، ۸۰۵ میلیون در شهر تهران ساكن هستند. در این بین پردیس با جمعیت فعلی ۴۵۰ هزار نفر فاقد حتی یك تخت بیمارستانی است، جمعیتی كه تا آخر سال ۹۷ به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

رحیمی ادامه داد: در این جلسه عنوان شد كه ۱۱۵۰ ملك شهرداری وجود دارد كه در اختیار شهرداری تهران نیست، باید در این باره تعیین تكلیف صورت گیرد.

این عضو مجمع نمایندگان تهران در انتها و در جمع بندی، اظهار داشت: در این جلسه جمع بندی صورت گرفت كه جلسات كمیته مشترك به صورت مستمر ادامه پیدا كند و اولویت بر ضرورت ادامه ظرفیت های حمل و نقل شهری همچون اتوبوس های بی آرتی و مترو باشد.
1397/02/31
15:30:45
5.0 / 5
4864
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد