معاون امور بازنشستگان سازمان بازنشستگی شهرداری تهران خبر داد

همسان سازی حقوق بازنشستگان شهرداری از ماه آینده، پرداخت معوقات ماه های گذشته

همسان سازی حقوق بازنشستگان شهرداری از ماه آینده، پرداخت معوقات ماه های گذشته

بتن آنلاین: معاون امور بازنشستگان، مشتركین و منابع انسانی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران چگونگی افزایش حق مسكن، نحوه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان، علت حذف حق عائله مندی از فیش بعضی از بانشستگان و چگونگی شارژ كارت رفاهی برای بازنشستگان را شرح داد.


روح الله اوقانی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص افزایش حق مسكن بازنشستگان امسال اظهار داشت: حق مسكن كمك هزینه ای است كه از سال ۱۳۹۲به فیش حقوقی بازنشستگان افزوده شد و مدیریت سازمان با عرضه طرحی به هیئت مدیره به منظور افزایش حق مسكن در سال جاری، خواهان افزایش حق مسكن برای بازنشستگان شهرداری تهران شد.

معاون امور بازنشستگان شهرداری تهران اضافه كرد: هم اكنون در حق مسكن بازنشستگان منحصرا تأهل وتعداد اولاد تاثیر گذار است و میزان حقوق دریافتی بازنشستگان شهرداری تهران به هیچ وجه برروی افزایش حق مسكن تاثیری ندارد.

به قول اوقانی، افزایش حق مسكن امسال همانند طرح همسان سازی به صورت پلكانی صورت می گیرد، به عبارتی دیگر بازنشستگانی كه هم اكنون بیشترین حقوق و حق مسكن را دریافت می كنند كمترین افزایش و بازنشستگانی كه كمترین حق مسكن و حقوق را دریافت می كنند برایشان افزایش بیشتری اعمال می گردد.

اوقانی به تشریح قانون همسان سازی پرداخت و ضمن بیان اینكه مقررات همسان سازی صندوق ها و سازمان های بازنشستگی را مكلف می كند در انتها سال پنجم همسان سازی، حقوق بازنشسته به 85درصد حقوق یك كارمند شاغل برسد، بیان داشت: در سال اول و دوم همسان سازی با یك شیب ملایم صورت گرفته كه در سال های بعد افزایش بیشتری خواهد داشت.

وی تصریح كرد: سازمان بازنشستگی شهرداری تهران در میان صندوق ها وسازمان های بازنشستگی اولین سازمانی بود كه در سال قبل قانون همسان سازی را اجرا و احكام همسان سازی حقوق بازنشستگان را صادر كرد.
معاون امور بازنشستگان شهرداری تهران تاكیدكرد: پرسنل اداره بازنشستگی آمادگی دارند تا در صورت ابلاغ جدول همسان سازی، همانند سال قبل اولین سازمان بازنشستگی در اجرای قانون همسان سازی باشند.
وی با اشاره به مصوبه دولت كه ابتدا باید 10درصد افزایش حقوق انجام شده و سپس طرح همسان سازی اجرایی شود، خاطرنشان كرد: ما راه های مختلفی برای این كار در پیش رو داشتیم بعنوان مثال می توانستیم تا زمان ابلاغ جدول همسان سازی اقدامی صورت ندهیم و یا هنگامی كه جدول همسان سازی ابلاغ گردید همسان سازی و افزایش حقوق را با هم اجرایی كنیم؛ اما مدیریت عالی سازمان بازنشستگی به علت رفاه حال بازنشستگان و كمك به وضعیت ایشان در اولین مرحله ده درصد افزایش حقوق را اجرایی كرد و حتی در احكام بازنشستگان هم این نكته ذكر شده كه این افزایش به صورت علی الحساب تا زمان ابلاغ جدول همسان سازی است.

اوقانی تصریح كرد: طبق اعلام دولت درهفته آینده جدول همسان سازی ابلاغ می گردد. در صورتی كه هفته آینده این جدول را دریافت نماییم، سازمان بازنشستگی همسان سازی را از ماه آینده اجرایی و معوقات ماه های گذشته را هم از ماه آینده منظور خواهد نمود.

معاون امور بازنشستگان در مورد علت حذف حق عائله مندی از فیش حقوقی بعضی از بازنشستگان هم اظهار داشت: سازمان بازنشستگی حق عائله مندی را برای همه بازنشستگان واجد شرایط واریز می كرد اما از مهرماه سال قبل دیوان عدالت اداری رأی به قطع حق عائله مندی به كسانی كه سابقه زوجیت نداشته اند، صادر كرد.

وی با اشاره به اینكه از زمان صدور رأی دیوان می بایست حق عائله مندی از فیش حقوقی بازنشستگان حذف و مبلغی كه بابت حق عائله مندی بعد از صدور رأی دیوان به حساب ایشان واریز شده بود را از حقوقشان كسر می كردیم، اظهار داشت: در ملاقات آقای قاسمی مدیرعامل سازمان با اعضای كانون این مورد مورد بحث قرار گرفت كه مدیرعامل محترم سازمان قول مساعد دادند كه این مورد در هیئت مدیره مطرح شود و پرداخت5ماه حق عائله مندی به زنان سرپرست خانوار و كم بضاعت كه بعد از صدور رأی دیوان پرداخت شده است، بخشیده شود.

معاون بازنشستگی در مورد شارژ كارت های رفاهی هم عنوان كرد: شارژ كارت رفاهی پیشتر به صورت مجانی برای بازنشستگان صورت می گرفت اما بعد از مدتی به استناد مصوبه شورای شهر، دیگر شارژ كارت رفاهی به صورت مجانی انجام نشد و سازمان مكلف بود برای شارژ كارت رفاهی مبلغی را پرداخت كند، بنابراین تنها كارت بازنشستگان ساكن تهران شارژ و قابل استفاده در حمل و نقل عمومی و مجموعه های آبی طرف قراردادسازمان است.1397/02/25
14:41:04
5.0 / 5
5199
تگهای خبر: دولت , سازمان , شهرداری , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد