سرپرست شهرداری تهران عنوان كرد

تولید تشكل صنفی كارگران شهرداری تهران

تولید تشكل صنفی كارگران شهرداری تهران

بتن آنلاین: سرپرست شهرداری تهران با اشاره به اینكه در شهرداری تناسبی بین ماموریت سازمانی با منابع انسانی و حتی منابع مالی وجود ندارد، اظهار داشت: اما این بدان معنا نیست كه این عدم تناسب و ناكارآمدی سبب شود ما در تعدیل نیرو، كارگران را هدف قرار دهیم و امیدواریم بزودی مسائل نیروی انسانی را ساماندهی نماییم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سمیع الله حسینی مكارم در مراسم بزرگداشت روز كارگر و تجلیل از كارگران نمونه شهرداری تهران كه در محل سازمان مدیریت پسماند با حضور علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، افشین حبیب زاده رئیس فراكسیون كارگری شورای اسلامی شهر تهران، ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی و شهرداران برخی مناطق برگزار شد، از زحمات كارگران كه زحمات اصلی شهر بر دوش آن ها است، قدردانی نمود.

سرپرست شهرداری تهران در این مراسم اظهار داشت: خوشحالم از این كه علی رغم بحران های مالی در ماه های اخیر كه شهرداری تهران با آن مواجه بود، توانستیم با كمك مسئولان و اعضای شورای شهر این بحران را پشت سر بگذاریم.

مكارم با اشاره به اینكه رئیس فراكسیون كارگری شورا به جد دغدغه مطالبات كارگران را پیگیری می كند، عنوان كرد: خرسندیم كه كارگران فراكسیونی در شورای شهر دارند تا حقوق آن ها را دنبال كنند.

وی با اشاره به اینكه شهرداری تهران از حجم زیاد نیروی انسانی رنج می برد، اضافه كرد: در شهرداری تناسبی بین ماموریت سازمانی با منابع انسانی و حتی منابع مالی وجود ندارد، اما این بدان معنا نیست كه این عدم تناسب و ناكارآمدی سبب شود ما در تعدیل نیرو، كارگران را هدف قرار دهیم. امیدواریم در عین حال كه در خدمت كارگران عزیز هستیم، مسائل نیروی انسانی را هم ساماندهی نماییم.
سرپرست شهرداری تهران با اشاره به اینكه نباید حق و حقوق كارگران عقب بیفتد چراكه این مسئله مهم ترین دغدغه كارگران است، خاطرنشان كرد: همچون این مشكلات این است كه بعضی از كارگران شهرداری تهران، قرارداد پیمان كاری دارند و بعضاً حقوقشان به موقع پرداخت نمی گردد كه امیدواریم ترتیبی اتخاذ نماییم تا در قرارداد پیمان كارها شرایط ضمن عقد را تولید و اولویت پرداخت حقوق كارگران را در آن لحاظ نماییم. با اینكه این امر به لحاظ حقوقی پیچیده است اما امیدواریم، بتوانیم قدم های خوبی در این راه برداریم.
حسینی مكارم یكی دیگر از مشكلات اساسی كارگران را تعاونی مسكن كارگری عنوان نمود و اظهار داشت: تعاونی های مسكن شخصیت حقوقی هستند اما از آن جایی كه كارگران به اعتبار شهرداری سرمایه خویش را در این تعاونی ها وارد كرده اند، انتظار دارند شهرداری در احقاق حقوقشان تلاش كند. بر این اساس، امیدواریم با ترتیبات اتخاذ شده، بتوانیم بخشی از مشكلات تعاونی كارگران شهرداری را حل نماییم.
وی با تاكید بر اینكه كارگران حق داشتن نهاد و تشكل صنفی را دارند، تصریح كرد: بعضی از شركت ها و سازمان های شهرداری فاقد تشكل صنفی هستند كه این مورد را در دستور كار قرار خواهیم داد تا مطالبات صنف كارگری به صورت رسمی از مبادی ذی ربط مخصوصاً شهرداری پیگیری شود.
بر اساس گزارش سایت شهرنوشت سرپرست شهرداری تهران در انتها با ابراز امیدواری از تولید تشكل های صنفی كارگری در سازمان های زیرمجموعه شهرداری اظهار داشت: امیدواریم با همكاری شورای شهر و فراكسیون كارگری مشكلات كارگران را در دستور كار قرار داده و تا آن جا كه امكان دارد، مسائل آن ها را حل نماییم.1397/02/12
14:21:16
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: تولید , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد